Naga MarketsBiuro CMC MarketsKryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa doprowadził do powstania panicznej wyprzedaży na rynku akcji, co z kolei przyczyniło się do niemal skokowego zainteresowania rynkiem kapitałowym i nie tylko. Fakt ten sprawił, że domy i biura maklerskie, ale również brokerzy CFD odnotowali ponadprzeciętny wzrost liczny nowych rachunków.

  • CMC Markets publikuje rewelacyjne wyniki finansowe
  • Akcje CMC podrożały w ciągu 2 dni o ponad 32%

Zysk netto CMC wzrósł o 93 proc.

Broker CMC Markets będący międzynarodową firmą inwestycyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (LSE:CMCX) odnotował w roku finansowym zakończonym 31 marca 2020 r. wzrost zysku operacyjnego netto aż o 93 proc. do 252 milionów funtów oraz zysk przed opodatkowaniem o 1,459% do 98.7 milionów funtów.

Spółka wskazała, że ilość aktywnych klientów wzrosła o 3 894 (7%), co świadczy o ciągłej atrakcyjności platformy. Przychody z tytułu kontraktów CFD na jednego aktywnego klienta wzrosły natomiast aż o 81 proc. do 3 750 funtów.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż przychody netto z transakcji maklerskich wzrosły o 106% do 31,8 mln funtów.

Grupa nadal inwestuje w swoje własne platformy technologiczne, aby zdywersyfikować swoją ofertę i generować wartość poprzez relacje instytucjonalne. Współpraca z Bankiem ANZ Bank White Label wygenerował w 2020 r. 22,3 mln GBP przychodów netto.

Z powodu wyższego wynagrodzenia zmiennego w wyniku znacznie lepszych wyników w roku finansowym 2020, koszty operacyjne wzrosły o 23% do 151,3 mln funtów.

Peter Cruddas, założyciel CMC Markets

– W tych niezwykle trudnych czasach chciałbym skorzystać z okazji, aby przekazać wyrazy współczucia wszystkim, którzy zostali dotknięci pandemią COVID-19. Jestem niezwykle dumny z odporności i poświęcenia okazanego przez wszystkich moich współpracowników w CMC, którzy przyczyniają się do zapewnienia naszym klientom możliwości handlu w okresie niezwykle wysokiego wolumenu i zmienności na światowych rynkach – wskazał Peter Cruddas, dyrektor generalny CMC.

Jest on również przekonany, że gdy świat finansów powróci do bardziej normalnych warunków, Grupa będzie nadal opierać się na podstawowym wzroście, który był widoczny przed pandemią. To, w połączeniu z naszą stabilną polityką dywidendową i pozytywnymi perspektywami handlowymi, umożliwi CMC dalsze dostarczanie znaczącej wartości dla wszystkich naszych interesariuszy.

Akcje CMC najdroższe od września 2016 r.

Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że rewelacyjne dane finansowe przyczyniły się do skokowego wzrosty ceny akcji przedsiębiorstwa. W ciągu niespełna dwóch dni odnotowano bowiem wzrost przekraczający 32 proc. Fakt ten sprawił, że cena akcji CMC Markets znajduje się obecnie na najwyższym poziomie od września 2016 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułHertz nadal 4-razy droższy niż w dołku, chce pozyskać 1 mld dol. na ratowanie się z bankructwa
Następny artykułOrbis ma zgodę KNF na wycofanie akcji z obrotu na GPW 26 czerwca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here