Naga MarketsW sobotę, 28 października ,w Krakowie odbędzie się całodniowa konferencja edukacyjna pt. „Sesja giełdowa po godzinach”. Będzie ona poświęcona samodzielnemu inwestowaniu z wykorzystaniem nowoczesnych instrumentów finansowych i narzędzi technologicznych. Do bezpłatnego udziału w wydarzeniu zaprasza firma inwestycyjna CMC Markets oraz patron medialny wydarzenia – Comparic.pl. Zajęcia poprowadzą niezależni, wytrawni praktycy z doświadczeniem trenerskim: Piotr Głowacki, Jacek Kubrak, Marcin Tuszkiewicz oraz redaktor Comparic, Adam Rak.


CMC Markets prowadzi regularne działania edukacyjne skierowane do inwestorów indywidualnych. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zorganizowała w sumie już 41 szkoleń stacjonarnych w różnych miastach w Polsce, na które zgłosiło się łącznie ponad 2000 osób, a także kilkadziesiąt webinariów.

BIORĘ UDZIAŁ

Na zakończenie serii 8 nowych szkoleń w różnych miastach w Polsce firma organizuje całodniowe wydarzenie w Krakowie. Wysoki poziom merytoryczny konferencji zapewni doświadczenie prowadzących. Wśród nich znajdą się:

  • Piotr Głowacki – licencjonowany makler papierów wartościowych, założyciel serwisu InfoInwestor.pl oraz autor programu mentoringowego Globalny System Inwestowania;
  • Jacek Kubrak – obecny na rynkach finansowych od 1992 r., zarówno jako inwestor indywidualny, jak i instytucjonalny, z doświadczeniem we współpracy z funduszami Private Equity oraz Venture Capital;
  • Adam Rak – redaktor Comparic.pl, największego w Polsce portalu w całości poświęconemu rynkom finansowym, inwestuje samodzielnie od 7 lat;
  • Marcin Tuszkiewicz – współzałożyciel Investio.pl, największego serwisu edukacyjno-społecznościowego dla traderów, oraz współtwórca aplikacji dla inwestorów giełdowych Squaber.com.

W czasie konferencji zostaną poruszone różnorodne zagadnienia dotyczące samodzielnego inwestowania dotyczące: analizy technicznej i fundamentalnej, strategii i stylów inwestowania, nowych rodzajów instrumentów finansowych dających dostęp do poszczególnych rynków, narzędzi technologicznych wspomagających podejmowanie decyzji, a także psychologii inwestowania.

Harmonogram konferencji

09:00-09:15 Rejestracja uczestników   
09:15-09:30 Rozpoczęcie Konferencji  
09:30-10:30 Cool Trader Mind V – Jacek Kubrak
Nadzieja i rozgoryczenie. Euforia i strach. Chciwość i strata. W jaki sposób to, kim jesteśmy i jak przetwarzamy informacje decyduje o tym jak kształtujemy naszą rzeczywistość i jak wpływa na nasz sukces, również na rynkach finansowych. Dlaczego warto poznać siebie i swoje reakcje? Co jest Twoja mocną, a co słabą stroną i jak to zastosować do zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu na rynku?
10:30-10:50 Przerwa kawowa
10:50-11:50 Wybór odpowiedniego rynku na podstawie swojego profilu inwestora –  Marcin Tuszkiewicz, Investio
Nie każdy stworzony jest do daytradingu, podobnie jak nie każdy może inwestować długoterminowo. Z jednej strony decydującym czynnikiem może być dostępny kapitał i czas, ale przede wszystkim o strategii powinno decydować podłoże psychologiczne. Trzy strategie dla trzech głównych typów traderów: Daytrader, Swingowiec oraz Inwestor.
11:50-12:10 Przerwa kawowa
12:10-13:10 Wspomaganie w inwestowaniu – Maciej Leściorz, CMC Markets
Optymalne zarządzanie wielkością pozycji oraz wykorzystanie nowoczesnych narzędzi oraz funkcji transakcyjnych na platformie NextGeneration. Specyfikacja oraz właściwy dobór instrumentów finansowych w zależności od strategii, horyzontu czasowego oraz kapitału.
13:10-14:00 Przerwa lunchowa
14:00-15:00 Jak handlują duzi gracze i czego możemy się od nich nauczyć? – Adam Rak, Comparic.pl
Duzi gracze, grube ryby, smart money – istnieje wiele określeń na prawdziwą siłę rynków finansowych jakimi są inwestorzy instytucjonalni. Największe banki świata dysponują możliwościami, których brakuje tysiącom Kowalskich. W jaki sposób swoje decyzje inwestycyjne podejmują zespoły traderów i analityków Morgan Stanley, Citi czy UBS? Czy to prawda, że duży zawsze zarabia? Na spotkaniu zaprezentowane zostaną dane, które redaktorzy Comparic zbierali przez ostatnie lata. Mają one na celu odpowiedź na jedno pytanie – czego możemy nauczyć się od dużych graczy?
15:00-15:20 Przerwa kawowa
15:20-16:20 Inwestowanie w akcje i ETFy na giełdzie w USA i Kanadzie – Piotr Głowacki, Infoinwestor
Podczas wykładu poznasz nazwy najciekawszych i najbardziej perspektywicznych branż i ETF-ów notowanych na giełdach zagranicznych. Dziś Rynek Forex okazuje się nieodpowiedni dla wielu inwestorów dlatego nie może dziwić tak duża migracja do inwestowania w akcje czy ETFy oparte o surowce i indeksy. Podczas gdy po latach wzrostów amerykańskie akcje są dość wysoko, ciągle istnieją branże z ogromnym potencjałem często z papierami rosnącymi gdy inne spadają. Podobna sytuacja jest na przecenionych surowcach, na których czas hossy zbliża się wielkimi krokami.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie organizatora

Konferencja edukacyjna w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie, otwierające inwestorom dostęp do potężnej dawki praktycznej wiedzy. Różnorodność tematów i doświadczenia prowadzących gwarantuje, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie” – mówi Maciej Leściorz, dyrektor ds. sprzedaży i edukacji w CMC Markets. „Nowo pojawiające się instrumenty finansowe dają inwestorom szersze możliwości, a elektroniczne platformy transakcyjne wyposażone w narzędzia analityczne pomagają im podejmować decyzje. Jednak nawet najbardziej zaawansowana technologia nie zastąpi odpowiedniego przygotowania inwestora. Tym bardziej zapraszam do udziału w naszym najnowszym wydarzeniu” – dodaje Leściorz.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here