Naga MarketsCMC Markets to działająca na polskim rynku brytyjska firma inwestycyjna oferująca możliwość handlu na ponad 10 000 instrumentów. W oparciu o kontrakty CFD jesteśmy w stanie kupować bądź sprzedawać waluty, akcje, indeksy, towary, surowce i wiele innych. A to wszystko z gwarancją egzekucji zleceń obronnych!


Choć niektórzy twierdzą, że stop lossy są dla małych dziewczynek to jednak w momencie gdy musimy oderwać wzrok od monitora zlecenia zabezpieczające potrafią być przydatne. Szczególnie w momencie gdy broker gwarantuje swoim klientom ich wykonanie.

Zlecenia stop loss znajdziemy w ofercie każdego brokera, lecz niewielu zadaje sobie trud lektury długiego regulaminu w którym możemy znaleźć ciekawy zapis. Najczęściej bowiem, powołując się na nadzwyczajne warunki rynkowe brokerzy zastrzegają sobie praw zamknięcia naszej pozycji po nieco innej cenie niż byśmy sobie tego życzyli. Po jakiej dokładnie? W każdym przypadku różnica będzie nieco inna, lecz o konsekwencjach braku gwarancji wykonania zlecenia zabezpieczającego boleśnie przekonali się traderzy, którzy handlowali w trakcie m.in. brytyjskiego referendum ws. Brexitu.

Jak czytamy na stronie CMC Markets – Zlecenie Gwarantowany Stop Loss (Zlecenie GSL) funkcjonują w identyczny sposób jak standardowe zlecenia stop loss, z tą różnicą, że w Zleceniach GSL gwarantowane jest wykonanie takiego zlecenia po wskazanej cenie, niezależnie od zmienności występującej na rynku. Ponadto za Zlecenie GSL naliczana jest opłata. Mamy więc do czynienia z usługą przypominającą ubezpieczenie od nieprzewidzianych zdarzeń rynkowych.

Jak to wygląda w CMC Markets? 

Zlecenia gwarantowanego stop lossu składać można tylko podczas godzin rynkowych w pewnej, wymaganej minimalnej odległości od bieżącej ceny rynkowej. Odstęp jest inny dla różnych instrumentów i może być łatwo sprawdzony w tabeli informacji. Wycofanie GSL zwróci koszty jakie musieliśmy wcześniej pokryć w trakcie składania zlecenia.

A ile kosztuje zlecenie GSL? W przypadku GBPUSD koszt takiego zlecenia wyniesie zaledwie 0,00015 USD za jednostkę. Handlując na złocie musimy już liczyć się z opłatą w wysokości 0,3 USD za jednostkę.

Załóż darmowy rachunek demonstracyjny

Sprawdź jak Gwarantowane Stop Loss działają w rzeczywistości i zapoznaj się z najnowszą wersją platformy CMC Markets zakładając rachunek demonstracyjny. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Wielka nowość na rynku to to nie jest bo easyMarkets ma gwarantowany stop loss od dawna. To jeden z ich wyróżników i rzeczywiście się go trzymają. Także poślizgi czy luki cenowe nie straszne no i zdebetować rachunku nie da rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here