Naga MarketsPodczas gdy większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez surfowania po internecie czy sprawdzenia mediów społecznościowych na swoim smartfonie, naukowcy coraz bardziej obawiają się, że pierwsze słowa kolejnego pokolenia nie będą już brzmieć tata czy mama lecz raczej Hello Google albo Alexa…


Choć moda na inteligentnych asystentów jeszcze nie dotarła nad Wisłę (powód jest prozaiczny, ponieważ Siri, Google czy Alexa od Amazon nie potrafią nauczyć się języka polskiego) to jednak na Zachodzie coraz częściej można spotkać w domach niepozorne pudełka, które skrywają w sobie inteligentnych asystentów takich gigantów technologicznych jak Google czy Amazon.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bo któż nie zna Siri? Stworzony przez Apple i zaimplementowany w niemal każdym produkcie firmy z logo nadgryzionego jabłka program jest w stanie sprawdzić pogodę w Waszyngtonie, zarezerwować bilety do kina czy zamówić dla nas obiad. Wystarczy poprosić. Na podobnej zasadzie działa Alexa – inteligentny program rozpoznający mowę i spełniający zachcianki swoich właścicieli.

Alexa wchodzi w świat finansów

Choć Alexa, podobnie jak asystenci Google czy Apple’a od dawna była w stanie dostarczyć nam najciekawsze bądź najważniejsze informacje z rynków finansowych, a także podać aktualne wyceny spółek notowanych na światowych parkietach to jednak CMC Markets jako pierwsze zaadaptowało tę technologię i przekształciło ją w narzędzie użyteczne dla traderów.

O ile znacznie prostszym rozwiązaniem wydaje się włączenie Bloomberg TV i wsłuchiwanie się w kolejno prezentowane newsy rynkowe, tak jednak wykorzystanie Alexy i platformy Next Generation CMC Markets zdaje się być rozwiązaniem szytym na miarę.

Nasza codzienność w coraz większym stopniu skupia się na przetwarzaniu coraz większej ilości informacji (…) CMC Market Skill udostępnia traderom nowy i wygodny sposób pozostania na bieżąco z doniesieniami rynkowymi i umożliwia okiełznanie informacyjnego chaosu w jakim się znajdujemy – komentuje najnowsze narzędzie brokera David Fineberg, Group Commercial Director w CMC Markets.

CMC Market Skill umożliwia klientom brokera na uzyskanie pożądanych przez nich informacji najprostszą, możliwą drogą – poprzez poproszenie o nie. Dzięki uważnie słuchającej Alexie użytkownik platformy CMC może poprosić o wyświetlenie na ekranie najaktywniej handlowanych instrumentów danego rynku czy… historii swoich transakcji. Nowe rozwiązanie jak na razie faworyzuje tych z klientów CMC Markets, którzy posiadają już Amazon Alexa oraz nie mają problemów z językiem angielskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here