Naga Markets
Widok na most w Londynie
CMC Markets to notowany na LSE broker FX/CFD

Notowany na londyńskiej giełdzie broker CMC Markets, zaprezentował w środę aktualizację handlową dotyczącą okresu pomiędzy 1 lipca, a 31 sierpnia 2020 roku. Z dokumentu wynika, że silna kondycja będąca pokłosiem Covid-19 została utrzymana również w wakacje, a rezultaty są jedynie nieznacznie gorsze od tych z drugiego kwartału 2020 r.

  • CMC Markets poinformowało, że zysk wygenerowany przez klientów przewyższa wyniki z tego samego okresu rok wcześniej
  • Co więcej, retencja zysku klienckiego utrzymuje się na wysokich poziomach i powinna przekroczyć wcześniejsze prognozy nawet o 80%
  • W reakcji na pozytywne dane notowania CMC Markets na londyńskim parkiecie otwierały się w czwartek z zyskiem o ponad 8,3%, testując poziomy z końcówki lipca bieżącego roku

CMC Markets spodziewa się wyższego zysku operacyjnego niż prognozowano

Zarząd CMC Markets jest zdania, że dzięki dobrym wynikom i zróżnicowaniu działalności wyniki finansowe spółki, w tym zysk operacyjny, przekroczą górną granicę obecnych prognoz rynkowych.– Utrzymują się niezmiennie dobre wyniki handlowe Grupy w całej branży, przy czym wskaźnik przychodów operacyjnych netto za okres dwóch miesięcy jest tylko nieznacznie niższy niż w pierwszym kwartale fiskalnym 2021 r., a przychody klientów nadal przekraczają ten sam okres w roku ubiegłym. Ponadto, retencja przychodów klientów pozostała szczególnie silna i znacznie przekracza prognozę na poziomie powyżej 80%. Działalność maklerska również nadal osiąga dobre wyniki – napisano w aktualizacji handlowej CMC Markets.

Wyższy poziom przychodów od początku roku finansowego wynikał z faktu, że dotychczasowi klienci prowadzili więcej transakcji, a platforma nadal przyciągała nowych użytkowników. Doprowadziło to do wzrostu zmiennych kosztów operacyjnych, głównie ze względu na wyższe koszty pozyskania klientów oraz bardziej efektywne pozyskiwanie nowych traderów.

Grupa w dalszym ciągu koncentruje się również na inwestycjach w swoje technologie w celu pozyskania i utrzymania klientów oraz napędzania przyszłego rozwoju. Wyniki wstępne za trzeci kwartał 2020 roku zostaną opublikowane 8 października 2020 roku.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje CMC Markets w konsolidacji, test najwyższych poziomów od ponad miesiąca

Dzięki publikacji danych dotyczących prognoz finansowych, akcje CMC Markets na czwartkowym otwarciu zyskiwały ponad 8,3%, testując poziomy powyżej 340 funtów, najwyższe od 30 lipca. Od strony technicznej wykres utrzymuje się cały czas w konsolidacji: jej dolne ograniczenie wyznaczają maksima z czerwca i lipcowa luka wzrostowa (okolice 285 funtów), górne ograniczenie to natomiast poziom 375 funtów i historyczne maksima.

Notowania CMC Markets. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here