TMS


Logo CMC MarketsZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Jak wynika z bieżącego raportu wyników osiąganych przez klientów CMC Markets na kontraktach CFD, przede wszystkim na rynku akcji widać pozytywną zmianę na rachunkach inwestorów.


W drugim kwartale br. inwestorzy indywidualni aktywnie handlujący, korzystający z usług CMC Markets posiadali stratę stanowiącą 62% w przypadku handlu na akcjach, co stanowi 3 procentową różnicę pomiędzy wynikiem z II kwartału bieżącego roku. Ciekawym porównaniem jest kolejna pozycja na liście, gdzie widoczna jest strata klientów na indeksach giełdowych, gdzie w poprzednim kwartale odnotowana została na poziomie 70%, podczas gdy w obecnym zanotowano 8 procentową poprawę. Minimalna różnica ukazuje się podczas handlu walutami, podobnie jak w przypadku towarów i surowców.

Wyniki zarabiania klientów
cmcmarkets.com

Z kolei czteroprocentowa poprawa odnotowana w kategorii handlu obligacjami i stopami procentowymi. W ostatniej kategorii – kryptowaluty – wyniki zliczone zostały dopiero za drugi kwartał z uwagi na niedawne wprowadzenie usługi handlu na walorach kryptowalutowych dla klientów.

Wyniki oznaczone gwiazdką “*” były grupą instrumentów, na których w ostatnim kwartale było mniej niż 100 aktywnych klientów; według CMC Markets może być to za mała próba by uznać prezentowane wyniki za miarodajne i na tej podstawie wysuwać dalsze wnioski.

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q3 2018.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here