Naga MarketsLogo CMC MarketsZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Jak wynika z bieżącego raportu wyników osiąganych przez klientów CMC Markets na kontraktach CFD, przede wszystkim na rynku akcji widać pozytywną zmianę na rachunkach inwestorów.


W drugim kwartale br. inwestorzy indywidualni aktywnie handlujący, korzystający z usług CMC Markets posiadali stratę stanowiącą 62% w przypadku handlu na akcjach, co stanowi 3 procentową różnicę pomiędzy wynikiem z II kwartału bieżącego roku. Ciekawym porównaniem jest kolejna pozycja na liście, gdzie widoczna jest strata klientów na indeksach giełdowych, gdzie w poprzednim kwartale odnotowana została na poziomie 70%, podczas gdy w obecnym zanotowano 8 procentową poprawę. Minimalna różnica ukazuje się podczas handlu walutami, podobnie jak w przypadku towarów i surowców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyniki zarabiania klientów
cmcmarkets.com

Z kolei czteroprocentowa poprawa odnotowana w kategorii handlu obligacjami i stopami procentowymi. W ostatniej kategorii – kryptowaluty – wyniki zliczone zostały dopiero za drugi kwartał z uwagi na niedawne wprowadzenie usługi handlu na walorach kryptowalutowych dla klientów.

Wyniki oznaczone gwiazdką “*” były grupą instrumentów, na których w ostatnim kwartale było mniej niż 100 aktywnych klientów; według CMC Markets może być to za mała próba by uznać prezentowane wyniki za miarodajne i na tej podstawie wysuwać dalsze wnioski.

Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q3 2018.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here