Naga MarketsMiędzynarodowa firma inwestycyjna CMC Markets będąca wiodącym brokerem kontraktów na różnice kursowe (CFD), notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (LSE:CMCX) opublikowała raport finansowy dot. swojej działaności. Wynika z niego, że w drugim i trzecim kwartale 2019 r. (pierwszym półroczu roku fiskalnego 2020) firma odnotowała aż 45-procentowy wzrost przychodów operacyjnych netto, które uplasowały się na poziomie 102,3 mln GBP wobec 70,6 mln GBP raportowanego w analogicznym okresie roku poprzedniego.


Spada liczba aktywnych klientów, ale przychody wciąż rosną

W raporcie finansowym spółka wskazuje, że grupa nadal inwestuje we własne platformy technologiczne w celu dywersyfikacji oferty i generowania wysokiej wartości poprzez relacje instytucjonalne. Dowodzi tego sukces partnerstwa z ANZ Bank, który wygenerował przychód netto w wysokości 10 mln GBP.

Inwestycje w działalność maklerską oraz wyższe wynagrodzenia sprawiły, że koszty operacyjne wzrosły o 13% do 71,2 mln GBP. Po odjęciu wynagrodzeń, koszty operacyjne wzrosły natomiast jedynie o 7% do 64,8 mln GBP.

Zysk brutto (przed opodatkowaniem) wzrósł o 318% do 30,1 mln GBP.

Mimo wzrostu przychodów, w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego spółka odnotowała jednak aż 7-procentowy spadek liczby aktywnych klientów. Porównując jednak dane z poprzedniego 6-miesięcznego okresu rozliczeniowego zaobserwowano już ich wzrost o 3%.

Ogłoszone dziś wyniki są dla firmy dużym osiągnięciem, ponieważ ważne jest, aby pamiętać, że w pierwszej połowie roku podatkowego 2019 miały miejsce tylko dwa miesiące, które były przedmiotem działań interwencyjnych Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), podczas gdy w ostatnim okresie wszystkie sześć miesięcy podlegało tym działaniom.

– Jestem zadowolony z dobrych wyników pierwszego półrocza. Tym razem w zeszłym roku mieliśmy do czynienia z niepewnością co do zmiany regulacyjnej, która zawisła nad sektorem, a reakcja klienta na zmiany w minimalnych poziomach marży była niejasna. Rok później widzimy, jak klienci dostosowują się, utrzymując swoje zainteresowanie oferowanymi przez nas produktami i platformami handlowymi. Oczywiste jest, że stajemy się czymś więcej niż tylko przedsiębiorstwami zajmującymi się kontraktami CFD, a dochody pochodzą również z partnerstw technologicznych, takich jak umowa ANZ. Jest to ekscytujący obszar działalności, który będzie się dalej rozwijał dzięki dalszym planowanym partnerstwom i ciągłym inwestycjom mającym na celu poprawę oferty – skomentował dyrektor generalny Peter Cruddas dodając, że jest pozytywnie nastawiony do perspektyw na resztę roku budżetowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEthereum: Spada nagroda za wydobyty blok o 1000 ETH
Następny artykułDM mBank: Cyfrowy Polsat z podwyższonym progiem ceny akcji oraz podtrzymanym “redukuj”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here