Naga MarketsPo tym jak swoimi wynikami osiągniętymi w ostatnim kwartale minionego roku pochwalił się polski Dom Maklerski X-Trade Brokers, dane dotyczące ostatnich trzech miesięcy 2016 roku udostępnił obecny również na polskim rynku CMC Markets. Londyński broker nie ma jednak tak dobrych wieści jak jego konkurent z Warszawy.


CMC Markets powstrzymało się od publikacji tak szczegółowych danych jak to zrobiło XTB, odniosło się natomiast do obecnego, a także przyszłego kształtu branży w której działa.

Londyński broker oferujący pomoc w obrocie zarówno instrumentami CFD jak i opcjami binarnymi zarejestrował 13% wzrost liczby aktywnych rachunków. Niestety, potencjalne zyski z poszerzenia grupy klientów zostały skompensowane przez niższy zysk na klienta ogółem. Wartość pobranych prowizji i opłat ma być o 13% niższa niż ta przed rokiem.

W oświadczeniu Grupy możemy wyczytać, że CMC Markets kontynuuje szeroko zakrojoną ekspansję geograficzną i stale rozszerza swoją ofertę o nowe produkty. Niemniej jednak ostatnie działania brytyjskiego FCA czy potencjalny zakaz niemieckiego BaFin powodują, że CMC Markets spodziewa się negatywnego wpływu na prowadzoną działalność.

W tym momencie trudno jest szacować jak duży wpływ na wyniki brokera może mieć zakaz handlu opcjami binarnymi, jednak jest to z pewnością duży czynnik ryzyka gospodarczego. Grupa CMC zapewnia, że zawsze byłą otwarta na wspólpracę z ciałami regulującymi i będzie nadal konsultować się w sprawie przyszłych działań FCA, BaFin czy francuskiego AMF.

CEO CMC Markets, Peter Cruddas skomentował obecną sytuację słowami: Zmiany w regulacjach, które mogą być wprowadzane w ciągu kolejnych lat z pewnością stanowią krótko i średnioterminowe wyzwanie dla Grupy. Niemniej jednak, CMC markets pozostaje dobrze dokapitalizowanym oraz rzetelnym przedsiębiorstwem z czternastoma przedstawicielstwami na całym świecie. Posiadamy bogatą i zorientowaną na potrzeby klienta ofertę i wierzę w to, że w dłuższej perspektywie pozycja Grupy w branży będzie się umacniać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here