Naga MarketsZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. Jak wynika z bieżącego raportu wyników osiąganych przez klientów CMC Markets na kontraktach CFD, przede wszystkim na rynku akcji widać pozytywną zmianę na rachunkach inwestorów.


W drugim kwartale br. inwestorzy indywidualni aktywnie handlujący, korzystający z usług CMC Markets posiadali stratę stanowiącą 62% ogółu, co jest znacznie lepszym wynikiem aż o 17% w porównaniu z poprzednim kwartałem, gdzie liczba tracących osiągnęła rekordowy poziom 79%. Niewielką poprawę możemy również zaobserwować na indeksach oraz walutach. To ciekawa poprawa wyników, gdyż główny indeks akcyjny WIG20 pozostawał w drugim kwartale w trendzie spadkowym. Być może niższa zmienność na walutach sprzyjała lepszym wynikom inwestorów na tym rynku. Natomiast w przypadku pozostałych klas aktywów tj. towary i surowce oraz obligacje i stopy procentowe liczba tracących się nieznacznie zwiększyła.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: cmcmarkets.com

Pomimo lekkiej poprawy wyników w dalszym ciągu na każdej klasie aktywów większość inwestorów traci. Najczęstsze błędy popełniane przez spekulantów to: braki odpowiedniej kontroli ryzyka, przelewarowanie rachunku, dodawanie do stratnych pozycji i brak planu w przypadku, gdy rynek wykonuje odwrotny ruch do zakładanego. Wyniki pozostałych brokerów i domów maklerskich działających na polskim rynku dostępne są pod tagiem Q2 2018.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – long na GBPUSD
Następny artykułBinance uruchamia wpłaty i wypłaty EOS
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here