Naga MarketsCMC Markets podjęło współpracę z ANZ

Notowana na londyńskiej giełdzie spółka CMC Markets, oferująca między innymi polskim traderom detalicznym dostęp do rynku kontraktów CFD i FX, opublikowała w czwartkowy poranek aktualizację handlową po czwartym kwartale 2019 roku. Wynika z niej, że podmiot spodziewa się dalszego wzrostu przychodów, w efekcie czego akcje brokera zyskiwały na otwarciu sesji testując najwyższe poziomy od końca września 2018 roku.


„Przychody operacyjne netto nadal przewyższały oczekiwania w III kwartale 2020 (roku fiskalnego, przyp. red.) Do osiągnięcia dobrych wyników przyczyniło się większe zatrzymanie przychodów klientów w porównaniu z I półroczem. Skutkowało to wyższymi przychodami na jednego aktywnego klienta pomimo niższych zysków traderów w związku ze słabszą sytuacją rynkową przez większą część kwartału” – komentował CMC Markets w oficjalnej aktualizacji.

Pierwszy kwartał roku kalendarzowego 2020 rozpoczął się pozytywnie dla spółki, w związku z czym zarząd nadal jest przekonany o możliwości stałego utrzymania wysokiego poziomu przychodów na przestrzeni całego roku. Jednocześnie według obecnych prognoz zysk operacyjny powinien wyprzedzić górną granicę obecnego zakresu projekcji analitycznych (zysk operacyjny netto 187,5 mln funtów, zysk przed opodatkowaniem 43,1 mln funtów).

Peter Cruddas, dyrektor generalny CMC Markets stwierdzał: “Koszty operacyjne z wyłączeniem wynagrodzenia zmiennego za rok obrotowy zakończony 31 marca 2020 r. będą umiarkowanie wyższe niż rok wcześniej. Wyniki CMC utrzymywały się na wysokim poziomie w czwartym kwartale. Cieszę się, że nasza strategia przynosi doskonałe rezultaty, ponieważ nadal się rozwijamy i dywersyfikujemy zarówno działalność B2B, jak i B2C”

W reakcji na doniesienia notowania CMC Markets na londyńskiej giełdzie domykały wrześniową lukę spadkową otwierając się na nowych tegorocznych maksimach. Co prawda po pierwszych 30 minutach czwartkowego handlu spółka oddaje część zysków, nadal utrzymuje się jednak na plusie:

Akcje CMC najwyżej od czterech miesięcy. Źródło: Tradingview.com
Akcje CMC najwyżej od 16 miesięcy. Źródło: Tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: PGNiG – na nowych minimach i z obniżoną rekomendacją
Następny artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 22.01.2020 [WIDEO]
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here