Naga Markets 

Portfele krypto z algorytmem w środku – zapala się czerwone światło
Czy Cloud Token podzieli losy swojego “starszego brata” – Plus Tokena?

Projekt Plus Token, promujący portfele, które miały dla ich posiadaczy zarabiać od 8 do 16 proc. miesięcznie oraz o wiele więcej dzięki programowi poleceń, ma niechlubną szansę stania się największą piramidą finansową w branży kryptowalut. Niewiele mówi się natomiast na temat projektu nazywanego „młodszym bratem Plus Tokena” – Cloud Tokenie. Po nawet pobieżnym przyjrzeniu się temu, jak działa ten projekt, pojawiają się skojarzenia z krypto piramidami finansowymi takimi jak Bitconnect czy OneCoin. Dodatkowo fakt, iż Cloud Token jest mocno promowany w Polsce, sprawia, iż choćby w celach prewencyjnych, dobrze by było, gdyby projektowi temu przyjrzał się polski regulator i odpowiednie organy ścigania.

Te artykuły również Cię zainteresują

 Cloud Token – nieudolna kopia Plus Tokena

Analizując model działania Cloud Tokena, ma się wrażenie, że jest to kopia, w dodatku bardziej nieudolna, okrytego złą sławą Plus Tokena. Wyobraźnia twórców Cloud Tokena poszła jeszcze dalej – na oficjalnej stronie mowa jest o technologii blockchainowej czwartej generacji. Ponadto rzekomo najlepsi azjatyccy eksperci opracowali oprogramowanie zwane JARVIS AI (nazwa nawiązuje do imienia wirtualnego asystenta Iron Mana), wykorzystujące technologię „handlu triangularnego” (ang. triangular trading”) zaprzęgające, podobnie jak w przypadku starszego brata, sztuczną inteligencję a także uczenie maszynowe (machine learning).

Zobacz również: Plus Token i Cloud Token – portfele krypto oferujące 10% w miesiąc. Zapala się czerwona lampka

Specjalistyczne boty podobno handlują za nas w trybie rzeczywistym równolegle na 10 różnych giełdach. Zyski są wypłacane w Cloud Tokenach (CTO) – kryptowalucie przypisanej do portfela, zaś szacowane zwroty z inwestycji to bagatela 6-12% miesięcznie. W algo-tradingu wykorzystywana jest podobno dźwignia pomiędzy 10-100x, przy skuteczności na poziomie 99,9%. To jak działają super boty w Clout Tokenie prezentował jeden z twórców projektu Ronald Ai, podczas niedawnej konferencji w Ożarowie Mazowieckim.

Faktem jest, iż notowania Plus Tokena w momentach szczytowych osiągnęły poziom 80 USD.  Promotorzy Cloud Tokena jeszcze do niedawna twierdzili, że jego sukces jest również przesądzony. Na stronie przeczytamy również, że technologii tej rzekomo używają tacy potentaci jak Walmart, Google, Mastercard czy … Coca Cola.

Kamil Predecki bierze Cloud Tokena na tapetę

Kamil Predecki – autor „Encyklopedii kryptowalut” oraz twórca kanału na YouTube pod tą samą nazwą, nazywa projekt Cloud Token „śmierdzącym” i bierze na tapetę najbardziej kontrowersyjne jego elementy.

Jego podejrzenia budzi fakt, iż, jak przeczytamy w białej księdze Cloud Tokena (zwanej „Propozycją biznesową”), jego twórcy rozwijają blockchain czwartej generacji, podczas gdy sam Cloud Token jest oparty na protokole ERC-20 na podbudowie Ethereum, które samo w sobie uznawane jest za blockchain drugiej generacji.

Predecki odszukał także pierwotny adres przypisany do Cloud Tokena, w ramach którego dokonanych zostało … 5 transakcji, zaś 99% spośród 1 mld tokenów znajdowało się pod jednym adresem. Wysnuwa w związku z tym przypuszczenie, że tak naprawdę jest to scentralizowana aplikacja, która pozwala na przesyłanie CTO będących tak naprawdę „zamkniętym kodem w aplikacji” imitującym kryptowalutę.

Podejrzane atomic swapy i 21 poziomów poleceń

Podejrzenia wzbudza także opcja atomic swapów rzekomo dostępna dla użytkowników Cloud Tokena. Wszystkie CTO mają być wymienialne na Bitcoiny, Ethereum i inne aktywa cyfrowe. Zdaniem autora „Encyklopedii kryptowalut” jest to tylko zwykłe kupno i sprzedaż. Atomic swapy pozwalają na bezpośrednią wymianę kryptowalut na całkowicie różnych blockchainach, co nie ma zastosowania do tokenów ERC-20.

Na tapetę poszedł także rozbudowany system poleceń składający się z aż 21 poziomów, przy czym za pierwszą osobę użytkownik otrzyma aż 100%, zaś za drugą 50% jej wpływów. Gdyby rozrysować proponowany przez Cloud Token model poleceń, tworzy on doskonałą … piramidę.

Portfele krypto z algorytmem w środku – zapala się czerwone światło
System nagród w Cloud Token, źródło: youtube.com

Fejkowe profile członków zespołu i występ Jima Rogersa

Predecki zwraca także uwagę na brak informacji w Propozycji biznesowej na temat zespołu stojącego za projektem. Jednak w internecie żadna informacja nie ginie. Poprzednia wersja białej księgi Cloud Tokenu zawierała dane na temat twórców projektu, jednak, jak dowiódł autor oddzielnego artykułu, po sprawdzeniu informacji zawartych w profilach, były one nieprawdziwe (np. osoby nigdy nie studiowały na wymienionych uczelniach, a nawet niektóre z podawanych uniwersytetów … nie istnieją). Co ciekawe, zdjęcia przypisane członkom zespołu były ściągnięte przypadkowo z internetu – jedna z osób, która zobaczyła swoją podobiznę w białej księdze wyraziła swoje oburzenie, na co jeden z twórców Cloud Tokena odpowiedział, iż opublikowany white paper jest tylko wersją nieoficjalną.

Jim Rogers wystąpił podczas oficjalnego otwarcia Cloud Token.

Osoby promujące Cloud Token jako element uwiarygadniający podają to, że podczas oficjalnego otwarcia projektu w Bangkoku uczestniczył oraz przemawiał znany inwestor Jim Rogers. Jednak, jeśli obejrzymy jego kilkunastominutowe wystąpienie, dowiemy się, iż Rogers nie dysponuje wystarczającą wiedzą, by zainwestować w Cloud Token lub go polecać.

Wiadomo skąd inąd, że Jim Rogers często występuje podczas różnych imprez jako opłacany mówca, co zapewne miało miejsce także w przypadku wspomnianego wyżej wydarzenia.

Wirtualny portfel z wirtualnymi kryptowalutami?

Na sam koniec Kamil Predecki rozprawia się z samą aplikacją, czyli portfelem Cloud Token. Już w momencie rejestracji musowo podać kod referencyjny od osoby polecającej, czyli nie można nie uczestniczyć w budowaniu struktury marketingowej projektu. Po rejestracji użytkownik otrzymuje tzw. seed phrase, czyli zestaw wygenerowanych przez system przypadkowych słów, które są potrzebne do odzyskania dostępu do środków w przypadku np. awarii sprzętowej czy chęci odtworzenia portfela na innym urządzeniu.

Co ciekawe, Predecki zdeponował na portfelu Cloud Token dogecoiny, jednak po wpisaniu seed phrase na popularnych portfelu Jaxx, okazało się, że środków tych nie ma. Stąd przypuszczenie, że mamy do czynienia z „fejkowymi” seed phrase wygenerowanymi przez scentralizowaną aplikację.

Podsumowanie

Fakt, iż Cloud Token jest powiązany z uznawanym za piramidę finansową Plus Tokenem oraz elementy, które wzbudziły podejrzenia Kamila Predeckiego, dają powody, by przypuszczać, iż nie mamy do czynienia z wiarygodnym projektem.

Ponadto Cloud Token jest mocno promowany w naszym kraju, zaś dodatkowo w dniach 31 sierpnia – 1 września odbyła się Pierwsza Europejska Konferencja Cloud Token z udziałem jednego z twórców projektu, Ronalda Ai. Warto więc, by polskie organy nadzoru finansowego czy ochrony konsumenta miały ten projekt na oku, tym bardziej, że, na co zwrócił uwagę prof. Krzysztof Piech na antenie Comparic12.TV, często reakcje polskich instytucji odpowiedzialnych za badanie projektów, co do których istnieje podejrzenie, że są piramidami finansowymi, były do tej pory zbyt późne lub w ogóle nie było żadnej reakcji.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

7 KOMENTARZE

 1. ➡️Autor zarzuca, że Cloud Token jest nieudolną kopią projektu Plus Token? Na podstawie jakich konkretnie argumentów? Tego już nie wiemy i trzeba by było zapytać samego redaktora… I choćby dla tego argumentu warto by było się pojawić na wspomnianym evencie, gdzie jasno były wytłumaczone różnice w obu projektach. A w myśl zasady, diabeł tkwi w szczegółach – tu było to mocno zasadne! Bo różnice są bardzo istotne i to na korzyść Cloud Token;
  ➡️ Blockchain 4.0 to system tzw. „bloku w blokach”. Aspektów technologicznych nie ma sensu tu tłumaczyć. Na evencie, Ronald Aai, tłumaczył zasady tej technologii. Ma to sens według mnie. Rozumiem, że Pan redaktor jak czegoś nie rozumie to od razu hejtuje!? Tym bardziej była świetna okazja, żeby zapytać u źródła o co chodzi z Blockchain 4.0. Ale po co…
  ➡️ Żadnych dźwigni 10-100x Cloud Token nie stosuje – pytanie jakie źródło informacji? Tego nie wiemy… Jarvis Al pracuje na arbitrażu, a nie tradingu, czyli jednej z najbezpieczniejszych form pomnażania kapitału!
  ➡️Cloud Token nie jest oparty na technologii ERC-20! CTO pracuje na własnym Blockchain: Aurae http://www.aurae.io;
  ➡️Kod na Ethercsan.com odnośnie Cloud Token nie jest oficjalnym kontem Cloud Token (prawdopodobnie próba spekulacji!);
  ➡️OPCJA ATOMIC SWAP – jest to możliwość zamiany danej kryptowaluty na inną kryptowalutę (funkcjonują: shapeshift lub changelly) w ramach portfela, bez konieczności wysyłki kryptowalut na giełdę! Tego typu narzędzia z powodzeniem funkcjonują na portfelach np. Coinomi czy Jaxx, i tym samym tu redaktor się pogrąża, że nie wie o czym pisze i nie zna się na rynku kryptowalut!
  ➡️Bot arbitrażowy Jarvis Al – nie po raz pierwszy było przedstawione na żywo jak działa bot arbitrażowy Jarvis Al. Pokazano konta na giełdzie kryptowalut Binance:i jest tam środków, jak są zarządzane, widać adresy portfeli, historię transakcji. Chyba przejrzyście bardziej się nie da…
  Zresztą sam „Pan Redaktor” pokazał nagranie z pracy bota arbitrażowego, więc to tym bardziej świadczy o tym, że nie wie o czym pisze;
  ➡️„Pan Redaktor” próbował za pomocą mnemonic phase odzyskać portfel Doge Coin.
  Hahaha!
  Gość nie odróżnia fraz od odzyskania portfela od kluczy prywatnych! Tu się pogrążył!

 2. Panie WILK dlaczego Pan usunął film z eventu z Ożarowa Mazowieckiego pokazujący prawdziwe działanie boota i pokazujące całą prawdę, że projekt jest prawdziwy?! Powinien się Pan wstydzić. Bo oczernia Pan i opisuje Pan coś co nie jest prawdziwe. Szanowni Państwo tacy są nasi dziennikarze. Pokazują i opisują bzdury i nieprawdę. Czy to jest profesjonalne? Nie sadzę.

 3. “Wszystkie CTO mają być wymienialne na Bitcoiny, Ethereum i inne aktywa cyfrowe.” – tylko na Etherum.

  “Zdaniem autora „Encyklopedii kryptowalut” jest to tylko zwykłe kupno i sprzedaż. Atomic swapy pozwalają na bezpośrednią wymianę kryptowalut na całkowicie różnych blockchainach, co nie ma zastosowania do tokenów ERC-20.” – Atomic Swap w Cloud Wallet dotyczy wymiany kryptowalut (NIE tokenów) na TUSD jak do tej pory.

 4. Witam serdecznie,

  Artykuł to tak na prawdę kopia filmu z serwisu YouTube,

  Autor, który nie potrafi napisać artykułu nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem, pomijając fakt, iż ten film to amatorka i stek bzdur, zmontowany dla lajków (czego ostatecznie nie udało się osiągnąć 😂)

  Pozdrawiam

 5. Mirosław Wilk to co napisałeś to sterta nieprawdziwych bzdur. Sugeruje zmienić źródło informacji albo edukować się bardziej z rynku kryptowalut. Trzeba było się pojawić na Evencie w Polsce a dopiero potem się wypowiadać.

 6. K. Predecki…… kto to i co to za autorytet….. miałem ta
  ” nieprzyjemność” słuchać jego ” bełkotu” na yt….. i ciągłej promocji swojej książki…. hmmm
  M. Wilk- …… co promuje i za czym stoi……. insynuacje i mnóstwo bzdur w artykułach tego gościa to STANDART

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here