Naga MarketsNotowana na NewConnect spółka Cloud Technologies zajmująca się analizowaniem danych w Internecie na ponad 200 globalnych rynkach opublikowała 15 lutego 2020 r. po zamknięciu sesji dane finansowe dotyczące IV kw. i całego 2020 r. Wynika z nich, że zysk netto spółki w minionym kwartale wyniósł 1,4 mln zł netto rosnąc o ponad 800%, a w całym 2020 r. osiągnął poziom 0,5 mln zł netto (wobec straty 4,7 mln zł rok wcześniej).

  • Spółka konsekwentnie realizuje strategię opartą na analizie dużych zbiorów danych
  • Cloud Technologies pozostaje jednym z największych na świecie dostawców anonimowych profili internautów, które służą do targetowania reklam w sieci
  • Akcje Cloud Technologies (GPW: CLD) rosną we wtorek o 7,5% testując poziom 18,85 zł, najwyższy od sierpnia 2018 r.

Cloud Technologies zamyka bardzo mocny IV kw. i pozytywny 2020 r.

Mając na uwadze dynamiczne zmiany, które zachodzą na międzynarodowym rynku danych spółka podjęła kroki mające na celu dostosowanie modelu biznesowego oraz struktury organizacyjnej, co przejściowo ma wpływ na osiągane wyniki finansowe. Sama spółka koncentruje się na rozwoju technologii, natomiast działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży danych oraz świadczenia usług na ich podstawie prowadzona jest przez wyspecjalizowane podmioty z grupy kapitałowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Warto zauważyć, że Q4 2020, mimo trwającej pandemii COVID-19, był okresem, w którym poprawie uległy wyniki finansowe w kluczowych obszarach działalności grupy kapitałowej, a osiągnięta dynamika przychodów była znacznie wyższa niż tempo rozwoju rynku. Zgodnie z założeniami konsekwentnie realizowanej strategii kluczowe znaczenie ma segment Data enrichment, który cechuje się wysoką dynamiką przychodów oraz rosnącym poziomem marży – napisano w raporcie.

Kluczowym celem spółki jest teraz zwiększenie skali działalności oraz dalsza dywersyfikacja źródeł przychodów, co przy relatywnie niskim poziomie kosztów zmiennych powinno pozytywnie przekładać się na osiągane marże. Dlatego też spółka rozwija program OnAudience.com Data Alliance, którego celem jest zwiększenie udziału w rynku danych oraz podejmuje nowe inwestycje w obszarze technologii DMP (ang. Data Management Platform) oraz DSP (ang. Demand Side Platform).

Aktualnie spółka rozważa też akwizycje w przedmiotowym obszarze, które ze względu na efekt konsolidacji rynku mogłyby przyczynić się do skokowej poprawy wyników finansowych oraz trwałego umocnienia się pozycji strategicznej grupy kapitałowej na arenie międzynarodowej.

– Q4 2020 był ósmym z rzędu okresem, w którym poprawie uległy wyniki finansowe w kluczowych obszarach działalności, w tym łączne przychody ze sprzedaży (wzrost o 25% r/r) oraz EBITDA (wzrost o 3,0 mln PLN r/r) – napisano w komentarzu.

Akcje CLD wybijają zakres konsolidacji. Czy utrzymają się powyżej?

Notowania Cloud Technologies dzięki wtorkowym wzrostom wyraźnie oddalają się od strefy oporu zlokalizowanej przy poziomie 16,85-17 zł, tym samym zamykając okres konsolidacji w zakresie historycznych dołków, testując poziomy z połowy 2018 roku:

Akcje CLD silnie w górę po publikacji wyników. Źródło: Tradingview.com

Cloud Technologies przetwarza 4,5 miliarda aktywności online dziennie i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w regionie EŚW. Spółka stworzyła autorską technologię Data Management Platform służącą do zbierania i przetwarzania anonimowych danych o Internautach z całego świata. Dane wykorzystywane są głównie do precyzyjnego targetowania kampanii reklamowych online i analizie biznesowej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comparic pl | theppro co to jest | ropa prognozy | nasdaq indeks | akcje mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here