Naga Markets

Cloud Technologies planuje do 50 mln zł inwestycji do końca 2023 r.Warszawa, 30.11.2021 (ISBnews) – Cloud Technologies zgodnie z nową strategią na lata 2021-2023 jest gotów stać się wiodącym dostawcą na globalnym rynku danych. W tym celu grupa kapitałowa planuje do końca 2023 roku zainwestować do 50 mln zł, podała spółka. Cloud Technologies planuje też przejście na rynek główny GPW do końca 2023 r.

Finansowanie inwestycji obejmie wyłącznie własne źródła finansowania grupy: obecne środki pieniężne w wysokości 25 mln zł, bieżące i przyszłe przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, spłaty należności handlowych i wykorzystanie posiadanych akcji własnych, podano.“Biorąc pod uwagę nasze kompetencje, know-how i zasoby, jesteśmy gotowi, aby w ciągu najbliższych dwóch lat stać się jednym z wiodących dostawców danych na świecie. Nasz model biznesowy, który zaktualizowaliśmy w 2019 roku, odznacza się skalowalnością i globalnym zastosowaniem, a to bezpośrednio przekłada się na szybki wzrost wyników całej grupy. Aby dalej dynamicznie zwiększać przychody i kontynuować rozwój na arenie międzynarodowej, przeznaczymy do 50 mln zł na inwestycje w kluczowych obszarach, czyli na potrzeby globalizacji biznesu, rozwoju technologii oraz na przeprowadzenie programu motywacyjnego dla kadry zarządzającej. Finansowanie pochodzić będzie ze środków własnych” – powiedział prezes Cloud Technologies Piotr Prajsnar, cytowany w komunikacie.

W ogłoszonej strategii spółka koncentruje się na dalszym rozwoju globalnych kanałów sprzedaży. Aktywnie analizuje i rozważa akwizycje podmiotów, które pozwolą zwiększyć sprzedaż w kluczowym segmencie spółki – Data enrichment, obejmującym sprzedaż danych i technologii do ich przetwarzania, wskazano również.

Inwestycje planowane przez spółkę obejmują m.in. program motywacyjny przewidziany na lata 2021-2023, którego beneficjentami będą członkowie wyższej kadry kierowniczej i organów zarządczych Cloud Technologies. Uczestnicy programu zostaną uprawnieni do objęcia do 250 000 akcji w 2024 roku i przy spełnieniu określonych warunków. Program zostanie uzależniony od realizacji KPI w postaci skumulowanego rocznego poziomu EBITDA grupy kapitałowej za lata 2021-2023 w wysokości 55 mln zł. Spółka nie przewiduje emisji nowych akcji w celu realizacji programu.

“W planach rozwoju Cloud Technologies zawarło przejście na rynek główny GPW. Ma to nastąpić do końca 2023 roku. Przejście, planowane bez nowej emisji akcji, umożliwi dotarcie do szerszego grona inwestorów, w tym inwestorów instytucjonalnych” – zakończono.

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii. Zajmuje się big data, marketingiem i monetyzacją danych. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych oraz platformę Big Data (DMP) – OnAudience.com. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here