Naga MarketsCloud Technologies S.A. jest liderem rynku reklamy internetowej w segmencie technologii do przetwarzanych w chmurze (ang. Cloud Computing) dużych zbiorów danych (ang. Big Data).

Spółka silnie zyskuje na wartości od początku marca, notując już blisko 30% wzrost, po wielu miesiącach spadkowych z rzędu. Oceniając spółkę, warto jednak spojrzeć na szeroki horyzont, sporo szerszy niż tylko głębokie spadki z przełomu roku. Wcześniej spółka co roku odnotowywała silne wzrosty. Przecena w skrajnym momencie sięgnęła niemal 80% czyli bardzo dużo. Obecnie testowane są okolice 50 zł, które mogą stanowić pewien opór. Co do spraw fundamentalnych, warto podkreślić, że spółka w ubiegłym roku odnotowała dobre wyniki. Zysk netto wzrósł o 8%, szczególnie jednak powinien cieszyć stabilny wzrost przychodów ze sprzedaży, który w 2017 roku podskoczył aż o 43%. Po drugie, rynek na którym działa spółka jest bardzo perspektywiczny. Szacuje się, że urósł w ubiegłym roku o 40%, a w obecnym urośnie o kolejne 34%. Spółka podtrzymuje także plany przejścia na główny rynek GPW. Wydaje się więc, że po mocnych spadkach, spółka została ponownie zauważona. W dłuższym okresie czasu jej akcje mają szansę zyskiwać na wartości.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 22.03.2018
Następny artykułKomentarz walutowy – dolar tańszy po podwyżce stóp
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za komentarz. Poszperałem trochę i znalazłem sporo różnych opinii, choć te skrajnie krytyczne na różnych forach zazwyczaj są mało wiarygodne, często pisane przez te same osoby. Ale tak konkretnie, na pierwszy rzut oka to 1 kwartał 2017 był rekordowy, w kolejnych raportach, po za ostatnim, wyniki dalej były poprawiane. W 3Q oficjalnie zysk netto o 72% w górę, przychody 23% w górę, EBIDTA 39% w górę. W akcjonariacie z małym udziałem 4 duże TFI, plany przejścia na rynek główny i właściciel/założyciel skupujący taniejące akcje – więc przynajmniej oficjalnie wygląda to ok, a że ostry spadek? Wcześniej bardzo ostro rosło (12000% w 3niespełna 3 lata), a każda bańka kiedyś pęka, nawet mimo dobrych raportów. Wspomniała Pani o zadłużeniu – oficjalnie, spółka nie odstaje na tle firm informatycznych z NC.
    Teraz rzeczy nieoficjalne, tu dziękuję za zwrócenie uwagi, rzeczywiście można spotkać się z ciekawymi spostrzeżeniami, choćby właśnie stan gotówki, która od dłuższego czasu jest dużo niższa niż pokazywane zyski. Dziwią też powtarzające się informacje z kolejnych raportów o uregulowaniu zadłużenia lub też rzekome uregulowanie należności dokładnie w dniu publikacji raportu.
    Raporty sprawdza firma PKF, która ma na swoim koncie kilka znanych spółek jak PGNiG czy Colian. Cloud pojawiał się także w rankingach Deloitte, a to już jest tzw. wielka czwórka tego typu firm na świecie.
    Podsumowując, dziękuję za zwrócenie uwagi, bo z ciekawości prześledziłem raporty spółki – oficjalnie jest wszystko dobrze, pozostaje kwestia opisanych wątpliwości i tu uważam, że wiem zbyt mało aby oceniać spółkę. Jakby mogła Pani coś więcej napisać o zadłużeniu, podać jakieś przykłady nieprawidłowości w raportach np, powtarzania się tych samych zdarzeń jednorazowych lub cokolwiek innego, choćby jakieś źródło, byłbym wdzięczny bo sam bym się chętnie więcej dowiedział.
    pozdrawiam 🙂

  2. Panie Łukaszu, proszę pokazać gdzie Pan widzi rzeczywisty wzrost zysku netto ? Ich zysk jest wirtualny ponieważ od dwóch lat nie płacą im za niby te zyski i należności są ogromne o 50 mln. Dlatego zysków nie ma bo są tylko papierowe za którymi nie podąża gotówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here