Naga MarketsClinton domaga się regulacji kryptowalut. Sugeruje manipulacje Rosji i ChinBitcoin i kryptowaluty ponownie stały się tematem, w którym głos zabrała Hillary Clinton, przedstawicielka amerykańskiego establishmentu politycznego. Była kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych znów krytycznie wyraziła się na temat krypto twierdząc, że mogą one destabilizować dolara amerykańskiego, a nawet całe narody.

  • Clinton nawoływała do konieczności wprowadzenia szerszych regulacji kryptowalut
  • Jej wypowiedzi są jednostronne i mogą być zwiastunem coraz silniejszych nacisków politycznych w kwestii cyfrowych aktywów
  • Hillary Clinton przez wiele lat politycznej kariery była m.in. Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych, liderem Partii Demokratycznej, Sekretarzem Stanu czy kandydatem na prezydenta w 2016 roku
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Clinton znów krytycznie na temat kryptowalut

Hillary Clinton jest przekonana, że rynek kryptowalutowy wymaga silniejszych regulacji, aby ochronić gospodarkę przed jej zdaniem destabilizującymi skutkami ich stosowania. Dostrzega ona między innymi potencjał do manipulacji ze strony krajów takich jak np. Rosja czy Chiny.– Jest pewna kwestia, która już pojawia się na horyzoncie i na którą ludzie dopiero teraz zaczynają zwracać uwagę, a jest nią potrzeba regulacji rynku kryptowalut. – zaznaczyła Clinton.

Zwróciła ona szczególną uwagę na to jak media społecznościowe mogą zostać wykorzystane do szerzenia dezinformacji, m.in. w przypadku wyborów. Jak stwierdziła, może to skutkować destabilizowaniem innych państw.

Zobacz również: Elon Musk zachęca posiadaczy dogecoina (DOGE) do unikania zcentralizowanych krypto giełd

Choć nie powiedziała wprost jakby się to odbywało, to można domyśleć się, że chodziło jej zapewne o możliwość anonimowego i skrytego przesyłania środków przez różnego rodzaju organizacje. Potencjalnymi skutkami mogłyby być manipulacje rynkami, szerzenie “fake news” czy tworzenie baniek spekulacyjnych i zaburzeń na rynkach finansowych.

– Wyobraźmy sobie połączenie mediów społecznościowych, gromadzenie jeszcze większych sum pieniędzy poprzez kontrolę nad pewnymi łańcuchami kryptowalutowymi. – dodała.

fpmarkets

– Warto zwrócić uwagę nie tylko na państwa takie jak Chiny, Rosja czy inne manipulujące wszelkiego rodzaju technologią na swoją korzyść. Przyglądnijmy się instytucjom niepaństwowym, lub tym działającym w porozumieniu z państwami, a także na własną rękę destabilizującym kraje czy destabilizującym dolara jako walutę rezerwową. – podkreśliła Hillary Clinton.

W lutym tego roku, ONZ zaprezentował informacje wedle których Korea Północna miała stosować kryptowaluty do fundowania programu nuklearnego. Środki o wartości 281 mln dol. miały zostać pozyskane wskutek ataku hakerskiego na giełdę kryptowalut.

Pozostając przy wrogach publicznych USA, irański rząd przed rokiem sugerował, że Iran powinien użyć kryptowalut do unikania amerykańskich sankcji.

Przed tygodniem, w ramach Bloomberg New Economy Forum, była Sekretarz Stanu USA stwierdziła, że kryptowaluty mogą być używane do destabilizowania dolara.

– Jeszcze jednym obszarem, na który mam nadzieję, że państwa narodowe zaczną zwracać większą uwagę, jest wzrost znaczenia kryptowalut, ponieważ to, co wygląda na bardzo interesujący i egzotyczny wysiłek, aby dosłownie wydobywać nowe monety w celu handlu nimi, ma potencjał podważania walut, podważania roli dolara jako waluty rezerwowej i destabilizacji narodów. – stwierdziła Clinton.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here