Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejEuropejskie akcje nie miały tak złego miesiąca od początku 2016 roku. Tygodnie zamieszania wokół umieszczenia na czarnej liście Huawei Technologies Co i rosnące obawy wśród inwestorów o wzrost gospodarczy doprowadziły do ​​przeceny na światowych rynkach akcyjnych. Dodatkowo prezydent Donald Trump we wczorajszym oświadczeniu na Twitterze napisał o wejściu w życie z dniem 10 czerwca nowych taryf celnych na meksykańskie produkty w wysokości 5%. Do października br. mają one osiągnąć poziom 25% chyba, że Meksyk powstrzyma falę nielegalnych migrantów przybywających do USA. Eksperci zauważają, że takie zagranie uderzy pośrednio w Europe od europejskich producentów samochodów po banki.


Nadchodzi chłodne lato dla rynku akcji

W świetle negocjacji handlowych idących w złym kierunku, możemy spodziewać się chłodnego lata dla rynku akcji. Taryfy na Meksyk nie pomagają poprawić coraz gorszych nastrojów i rynkowych oczekiwań, więc oczekujemy, że ucieczka do bezpiecznych przystani będzie kontynuowana –  powiedział Guillermo Hernandez Sampere, zarządzającym aktywami w niemieckim MPPM EK.

europa kontynentAkcje europejskich firm samochodowych osiągnęły najgorsze wyniki spośród wszystkich branż w tym miesiącu. Ich akcje spadły tylko w maju o około 14%. Dodatkowo firma Fiat Chrysler Automobiles N.V. odnotowuje dziś silne spadki ze względu na rosnące ryzyko związane z północnoamerykańską umową o wolnym handlu. Ucierpiały również akcje bankowe, a Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA i Banco Santander SA spadły ze względu na ryzyko związane z ich przychodami po wprowadzeniu meksykańskich taryf.

Indeks Stoxx Europe 600 spada aż o 1,5% w trakcie piątkowej sesji i testuje 200-dniową średnią kroczącą po raz pierwszy od marca. Najnowsze dane z Bank of America i EPFR Global pokazały, że europejskie fundusze akcji odnotowały ogromne wypływy pieniądza, tracąc 1,8 miliarda dolarów w ciągu ostatniego tygodnia.

kurs eurostoxx 600 w piątek 31 5 19Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here