Naga MarketsBitcoin w klaserze ze znaczkamiW ostatnim czasie było głośno o JPMorgan, który testował transakcje oparte na blockchain, jednak cofnijmy się do 2015 roku, już wtedy testy oparte na tokenach przeprowadzał Citigroup. Waluta miała się nazywać “Citycoin”, był to projekt prowadzony w Dublinie, który nigdy nie został ogłoszony do publicznej wiadomości. Celem badania było usprawnienie globalnych procesów płatniczych.


Eksperyment Citigroup wykazał, że technologia blockchain, co prawda ma potencjał, jednak istnieją bardziej skuteczne technologie, mający służyć ulepszeniu procesu płatności. Donosząc się do badań, Gulru Atak z City powiedział, że bank stale poszukuje nowych rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na poprawę transakcji transgranicznych, jedną z takich technologi był właśnie blockchain. Dodał także, że aby ta technologia miała sens, musiałby się nią posługiwać wszystkie banki.

Zobacz także: Deutsche Börse i Commerzbank przeprowadziły pomyślnie transakcję na blockchain

Pomimo braku wprowadzenia Citycoina, badania nad blockchain trwają

Jak twierdzi Gulru Atak, szef działu innowacji w City, City dalej bada technologię blockchain i jej możliwe zastosowanie na rynku finansowym. „Obecnie koncentrujemy się bardziej na przestrzeni handlowej i finansowaniu handlu oraz akredytywach handlowych. Eksperymentujemy z tą technologią, ale prawdopodobnie jesteśmy trochę powściągliwi, jeśli chodzi o wygłaszanie odważnych ogłoszeń publicznych w tym temacie”.

Konkurencja nie śpi, bank HSBC pochwalił się w styczniu, że rozliczył 250 mld USD transakcji walutowych (FX) przy użyciu blockchain w ciągu ostatniego roku.
Jak powiedział Opeyemi Olomo z City: „Istnieje niszowy ekosystem i jeśli spojrzeć na dostawców płynności w przestrzeni walutowej, nie ma ich wielu. Więc to jest ekosystem, w którym jest sporo miejsca”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here