Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankKłopoty Danske Banku rozpoczęły się w momencie wybuchu skandalu związanego z domniemanym praniem brudnych pieniędzy około roku temu. Cena akcji Danske banku przeceniła się 50%, co daje 18 miliardów straty w wartości rynkowej banku.


Danske, który jest największym bankiem w Danii, ogłosił w ubiegłym tygodniu, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest kolejnym organem, który dołączył do grona badających jego rolę w skandalu związanym z praniem pieniędzy. Danske przyznał, że około 230 miliardów dolarów, które przepłynęły przez maleńką jednostkę w Estonii, mogły być nielegalne.

W pranie pieniędzy zamieszane także inne banki?

Ubiegły tydzień pokazał jednak, że Danske nie jest jedynym bankiem, który zaangażował się w pranie brudnych pieniędzy w rejonie Morza Bałtyckiego. Swedenbank, największy pożyczkodawca w Estonii, na Łotwie i Litwie, stracił około 20% wartości rynkowej w ciągu zaledwie dwóch dni, ponieważ lokalne media podały, że bank rzekomo zarabiał miliardy dolarów na podejrzanych transakcjach. Bank zaprzeczył jakoby miał związek z podejrzanymi transakcjami, sprawa jest badana przez organy regulacyjne w Szwecji i Estonii.

Zobacz także: Danske pod lupą SEC, kolejna instytucja prześwietla bank

City zaleca kupno akcji Danske po wyprzedaży

Jak mówi Ronit Ghose, szef ds. badań bankowych w Citigroup, tak duża wyprzedaż wcale nie musi oznaczać, że Danske jest mniej rentownym bankiem niż jego konkurenci, wręcz przeciwnie. Cena Danske wydaje się w tej chwili atrakcyjna i może przynieść większy zwrot z inwestycji niż inne banki. W wywiadzie powiedział: “Tak, Danske ma problem z reputacją, czy zarządzaniem, ale kiedy patrzymy szerzej na Danske nie jest on zepsuty”.

Sytuacja techniczna na wykresie

Akcje Danske Banku zanotowały wzrost na 3% na otwarciu, aktualnie kurs znajduje się ponad 4% na plusie. Co prawda w dalszym ciągu cena “szura po dnie”, niemniej jeżeli dzisiejszy wzrost się utrzyma, to może to doprowadzić do większego odreagowania ostatnich silnych spadków. Celem dla popytu mogłoby być górne ograniczenie układu Overbalance czyli nawet rejony 151,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here