Naga MarketsCitigroup zaleca "buy the dip” w perspektywie nadchodzącej stymulacji rynkuPonowne uderzenie pandemii COVID-19 wzbudza coraz większy niepokój wśród inwestorów, a napięta sytuacja polityczna tylko dolewa oliwy do ognia. Mimo obaw, stratedzy Citigroup rekomendują swoim klientom zakup aktywów, które w ostatnim czasie mocno staniały.

  • Liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 35 milionów.
  • Stratedzy Citigroup polecają swoim klientom stosować obecnie “buy the dip”.
  • Kontrakty terminowe na S&P500 rosną o 0,60%.

Rynki wschodzące z najlepszymi perspektywami

Na całym świecie liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła już 35 milionów, a liczba zgonów zbliża się do 1,05 miliona. W Indiach, nowym ognisku zakażeń, dzienny przyrost chorych wynosi prawie 76 tysięcy. Strach jest wspomagany przez hospitalizację prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i niepewną przyszłość kampanii wyborczej w USA.

Według zespołu strategów pod kierownictwem Roberta Bucklanda, inwestorzy powinni obecnie kierować się taktyką “buy the dip”, która zakłada zakup aktywów przed wprowadzeniem stymulacji rynku przez banki centralne.

Zobacz również: Brexit: negocjacje potrwają do wczesnego listopada, uważa Goldman Sachs

Poleganie na bankach centralnych w celu zapewnienia wsparcia w obliczu słabych fundamentów czyni nas zaniepokojonymi, ale tak właśnie jest. Nasze cele rynkowe sugerują najlepsze zyski na rynkach wschodzących, a najsłabsze w Japonii. – twierdzi.

Trump nadal ma szanse na kolejną kadencję

Wysoka zmienność na amerykańskim rynku sprowadziła akcje wielu podmiotów do korzystniejszej ceny, a od 29 września (pierwsza debata prezydencka) emocje w związku z wyborami będą jedynie rosły. Według ekspertów Citigroup, koronawirus nie wyeliminuje Trumpa z wyścigu o drugą kadencję, ale na niecały miesiąc przed wyborami jego szanse wydają się maleć.

Joe Biden wydaje się być najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą, chociaż nikt nie powinien wykluczać prezydenta Donalda Trumpa, po najnowszy zwrocie akcji, czyli jego diagnozie z COVID-19 – mówią stratedzy.

Pomimo rosnących obaw, kontrakty terminowe na S&P 500 rosną w poniedziałek o 0,60%, natomiast indeks dolara (DXY) kontynuuje spadki i traci 0,32%.

Wykres przedstawiający zmianę wartości S&P500 w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here