Naga Markets Citigroup logoZ dzisiejszego komunikatu japońskiego regulatora rynków finansowych – Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (SESC) wynika, iż organ jest gotowy nałożyć karę grzywny na amerykański międzynarodowy bank inwestycyjny – Citigroup. Kara miałaby być przyznana za liczne manipulacje na rynku – pisze regulator w komunikacie. Choć kara nie została jeszcze przyznana, amerykański bank traci podczas dzisiejszej sesji ponad 1,10 procent. 


Japoński regulator – Komisja Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (SESC) opublikowała komunikat, w którym zawiadamia o możliwości nałożenia kary na spółkę zależną amerykańskiego banku inwestycyjnego Citigroup Inc. Powodem możliwej kary są liczne manipulacje na rynku – potwierdzone przeprowadzonym wcześniej dochodzeniem organu.

Może Cię zainteresować: Citigroup płaci $130 milionów, aby zakończyć sprawę manipulacji LIBORem

Manipulowanie japońskimi obligacjami rządowymi?

Według SESC, spółka zależna Citi Citigroup Global Markets Ltd. za pośrednictwem swoich pracowników składała zamówienia na 10-letnie kontrakty terminowe na japońskie obligacje rządowe (JGB) bez zamiaru ich późniejszej realizacji – podaje organ w komunikacie prasowym. Jak twierdzi organ, takie transakcje wprowadzają inwestorów w błąd sprawiając, że ruch na rynku instrumentów pochodnych kwitnie. Tymczasem transakcje te wcale nie miały dochodzić do skutku, napędzając tylko inwestorów i tworzyć sztuczny ruch.

Zobacz również: Citigroup Inc.: Funt szterling najbardziej obstawianą walutą na spadki!

Z tego powodu organ poinformował media, że kara jaką może otrzymać podmiot to nawet 1,2 mln dolarów. W tym momencie nie jest jeszcze pewne, czy bank otrzyma grzywnę finansową, jednak sytuacja ta spowodowała spadek spółki jeszcze w sesji premarketowej o ponad 1,10 procent.

wykres Citigroup D1 26.03.2019
Citigroup D1 26.03.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here