Naga MarketsInwestorzy instytucjonalni będą mogli teraz zakupić kryptowaluty bez konieczności ich posiadania. Nowy produkt opracowany przez giganta bankowego Citigroup będzie nosił nazwę Digital Asset Receipt (DAR) i ma umożliwić instytucjom lokowanie swoich aktywów w rynek krypto bez konieczności ponoszenia dużego ryzyka. Jak donos Business Insider, instrument został opracowany wspólnie przez zespół ds. obsługi depozytów i zespół ds. tworzenia rynków kapitałowych w Citigroup.


DAR ma działać w podobny sposób jak amerykański rachunek depozytowy (ADR), który pozwala inwestorom w Stanach Zjednoczonych na posiadanie zagranicznych akcji nie będącymi przedmiotem obrotu na giełdach krajowych. Dzięki ADR obywatele i rezydenci USA mogą inwestować w akcje zagraniczne, w których bank pełni funkcję depozytariusza, a inwestorzy wystawiają pokwitowanie depozytowe. Citigroup jest obecnie jednym z największych emitentów amerykańskich kwitów depozytowych na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Póki co jednak nie ma jeszcze żadnych informacji kiedy nowy produkt kryptowalutowy zostanie uruchomiony przez Citigroup. Nie jest również jasne, w jaki sposób organy nadzoru postrzegałyby ten instrument w szczególności w związku z niedawnym odrzuceniem kilku funduszy bitcoinowych będących przedmiotem obrotu giełdowego (ETF) przez amerykański organ regulacyjny SEC.

Zobacz również: Banki i giełdy kryptowalut powinny się ze sobą zaprzyjaźnić

– Podział nadzoru między rynkiem regulowanym, a rynkiem kryptowalut jest konieczny, aby spełnić statutowy wymóg, gdzie dotychczasowe reguły giełdowe został zmienione tak, aby zapobiegać oszustwom i manipulacjom na tym młodym rynku – wyjaśniła SEC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here