Naga MarketsInwestorzy instytucjonalni będą mogli teraz zakupić kryptowaluty bez konieczności ich posiadania. Nowy produkt opracowany przez giganta bankowego Citigroup będzie nosił nazwę Digital Asset Receipt (DAR) i ma umożliwić instytucjom lokowanie swoich aktywów w rynek krypto bez konieczności ponoszenia dużego ryzyka. Jak donos Business Insider, instrument został opracowany wspólnie przez zespół ds. obsługi depozytów i zespół ds. tworzenia rynków kapitałowych w Citigroup.


DAR ma działać w podobny sposób jak amerykański rachunek depozytowy (ADR), który pozwala inwestorom w Stanach Zjednoczonych na posiadanie zagranicznych akcji nie będącymi przedmiotem obrotu na giełdach krajowych. Dzięki ADR obywatele i rezydenci USA mogą inwestować w akcje zagraniczne, w których bank pełni funkcję depozytariusza, a inwestorzy wystawiają pokwitowanie depozytowe. Citigroup jest obecnie jednym z największych emitentów amerykańskich kwitów depozytowych na świecie.

Póki co jednak nie ma jeszcze żadnych informacji kiedy nowy produkt kryptowalutowy zostanie uruchomiony przez Citigroup. Nie jest również jasne, w jaki sposób organy nadzoru postrzegałyby ten instrument w szczególności w związku z niedawnym odrzuceniem kilku funduszy bitcoinowych będących przedmiotem obrotu giełdowego (ETF) przez amerykański organ regulacyjny SEC.

Zobacz również: Banki i giełdy kryptowalut powinny się ze sobą zaprzyjaźnić

– Podział nadzoru między rynkiem regulowanym, a rynkiem kryptowalut jest konieczny, aby spełnić statutowy wymóg, gdzie dotychczasowe reguły giełdowe został zmienione tak, aby zapobiegać oszustwom i manipulacjom na tym młodym rynku – wyjaśniła SEC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here