Naga MarketsCreative Commons License Author: Chris Price

Podczas dzisiejszej sesji, oczy traderów skupione są na Wielkiej Brytanii, gdzie o godz. 20 czasu polskiego odbędzie się głosowanie dotyczące umowy Brexitowej proponowanej przez obecną premier – Therese May oraz Unię Europejską.

Głosy dobiegające ze Zjednoczonego Królestwa wskazują na duże prawdopodobieństwo odrzucenia umowy, która zostanie poddana pod głosowanie w parlamencie. Jednak nawet w obliczu porażki, istotne znaczenie będzie miał rozkład głosów, ponieważ odrzucenie umowy z przewagą 100 lub mniej głosów może dać szansę na drugie głosowanie.

Zwiększona zmienność na funcie (GBP)

W przypadku tak istotnego wydarzenia, należy liczyć się ze zwiększoną zmiennością na funcie szterlingu. Swoich klientów przestrzega przed nią dział bankowości prywatnej Citigroup.

Bankierzy z Citigroup doradzają klientom z dużymi rachunkami powstrzymanie się od zawierania transakcji na funcie szterlingu (GBP), przynajmniej podczas dzisiejszej sesji.

Bez względu na wynik głosowania, zbytu trudno jest przewidzieć kierunek funta w najbliższym czasie – powiedział główny strateg inwestycyjny banku – Steven Wieting. Zalecał przy tym względną ostrożność przy podejmowaniu ryzyka związanego z kursem funta.

10% w górę lub w dół?

Jeden z dzisiejszych artykułów Łukasza Stefanika zawiera prognozy dużych banków odnośnie kursu funta do dolara, zależnie od wyniku głosowania w brytyjskim parlamencie. Znajdziesz tam m. in. szacunki analityków Credit Agricole oraz Commerzbank.

Analitycy z Citigroup uważają natomiast, że w przypadku wyniku gorszego od ogólnych oczekiwań, notowania funta mogą osunąć się nawet o 10%. Dla przypomnienia, w tym roku kurs GBP/USD zdołał odzyskać nieco gruntu (1%) po zeszłorocznej przecenie.

Z kolei w przypadku niespodziewanego przełomu na rzecz Theresy May i forsowanej przez nią umowy, cena funta do dolara może wzrosnąć o 10%.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here