Naga MarketsJuż w tym tygodniu rozpocznie się sezon wyników dla spółek z Wall Street. Na pierwszy ogień pójdą banki. Ostatnie tygodnie w przypadku większości instytucji finansowych przyniosły konsolidację po serii wzrostów zapoczątkowanych pod koniec ubiegłego roku. Analitycy prognozują, że zarówno cały sektor, jak i Citigroup odnotują dalszą poprawę wyników. Pozostaje pytanie, czy to wystarczy, aby uaktywnić kupujących na rynku.


Notowania Citigroup po rajdzie trwającym ponad rok ustabilizowały się w okolicy poziomu 61 USD, który wyznaczał już szczyty w lipcu 2015 oku. Wyraźnie widać, że inwestorzy poszukują nowego impulsu. Od strony analizy technicznej można dostrzec pewne sygnały sugerujące większą korektę. Ostatnie cofnięcie oznacza nie tylko wytworzenie się nowego niższego szczytu, ale może ono stanowić drugie ramie w formacji R-G-R. Potencjalny zasięg tego układu wypada w okolicy 48 USD, czyli w pobliżu maksimów z września ubiegłego roku. Jednakże wciąż daleko do takiego scenariusza – obecne broniony jest poziom 58,80 USD, a podstawa formacji wypada dopiero przy 55,45 USD. Ponadto w górę nadal porusza się długookresowa średnia krocząca. Dlatego też bez dużego rozczarowania po stronie wyników trudno będzie o korektę.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Citigroup ma zaprezentować wyniki za I kwartał w najbliższy czwartek przed startem notowań na nowojorskiej giełdzie. Bank ma według konsensusu odnotować zysk na jedną akcję na poziomie 1,24 USD, czyli o 0,13 USD więcej niż w roku ubiegłym. W rozpoczynającym się sezonie wyników to właśnie branża finansowa ma pochwalić się największą poprawą. Spółki z tego sektora według oczekiwań analityków miały zwiększyć zyski o 14,3% r/r, podczas gdy w przypadku całego indeksu S&P500 powinniśmy zobaczyć zmianę o +8,9% r/r.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here