Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) przebije 1,20 i wzrośnie do 1,25 według CitiBankuZdaniem analityków z CitiBanku rosnące napięcie między Chinami, a USA oraz uwaga inwestorów na zbliżające się wybory prezydenckie w USA mogą zwiększyć presję spadkową na dolara i tym samym wesprzeć euro. Spodziewają się krótkoterminowej korekty na kursie EUR/USD, ale oczekują dalszych wzrostów w średnim okresie. „Edek” wzrasta we wtorek ponownie docierając w okolice 1,18.

EUR/USD: Przebicie 1,20 otworzy drogę do szczytu z 2018 r. w okolicach 1,25

Chociaż spodziewamy się krótkoterminowej korekty, przewaga euro względem dolara powinna się utrzymać – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów za dalszym wzrostem EUR/USD w średnim terminie przemawiają czynniki tj.:

  • Względne różnice w stopach procentowych;
  • Względne zachowanie spreadów na peryferiach w stosunku do niemieckich bundów;
  • Wyższe ceny surowców/wyższa inflacja HICP.

Technicznie rzecz biorąc, EUR wyszedł teraz ze średniookresowego trendu spadkowego i wydaje się, że ostatecznie przebije poziom 1,20 – dodano.

Według analityków obecna akcja cenowa wygląda bardzo podobnie do tej z ostatniej korekty, która doprowadziła do spadku z 1,1422 do 1,1168 w czerwcu. Wskazują, że może to sugerować niebezpieczeństwo głębszej korekty w najbliższych dniach, być może nawet w okolice 1,1475-1,1530.

Z drugiej strony wzrosty mogą napotkać na opór 1,1934 i psychologiczny poziom 1,2000, których przełamanie otworzyłoby drogę do jeszcze wyższych poziomów 1,24-1,25, gdzie cena po raz ostatni była na początku 2018 roku – podsumowano.

Podobnego zdania są ekonomiści z Westpac którzy prognozują, że do końca przyszłego roku para wzrośnie do 1,23. W ich ocenie europejska waluta powinna zyskiwać w kolejnych miesiącach w tle globalnego ożywienia gospodarczego.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here