Naga MarketsBank of Japan, Author: OiMax
Creative Commons Attribution License

Analitycy CitiFX zauważają, że Nikkei 225 po raz kolejny zamknęło się powyżej linii szyi podwójnego dna – w tym tygodniu widzimy pozytywne podążanie za wyznaczonym momentum. Indeks jak na razie generuje wyższy szczyt w trendzie wzrostowym.

„Cel formacji podwójnego dna znajduje się trochę ponad 16600. Jedyny ważniejszy poziom oporu widzimy w okolicach 16320 (wcześniejszy szczyt trendu)” – zauważa Citi.Biorąc pod uwagę formowanie się HH na Nikkei 225 i krótkoterminowe wybicie na USD/JPY, Citi jest przekonane, że japoński ninja może podpiąć się pod ruch i również pójść w górę.

„USD/JPY zaliczyło krótkoterminowy rajd i zamknęło się ponad linią szyi podwójnegoj dna i krótkoterminowym szczytem trójkąta, które pokrywały się w okolicach 101.80. Celem tej niewielkiej formacji jest poziom 102.50. Gdyby udało się go osiągnąć wtedy wyciągnie nas ponad większą konsolidację trójkąta i otworzy drogę w stronę średnioterminowej linii szyi podwójnego dna na 104.13” – przewidują analitycy Citi.

Większa formacja podwójnego dnia wewnątrz trójkąta, w połączeniu z price action oraz formacjami widocznymi w środowisku ograniczonej zmienności sugerują, że wkrótce możemy być świadkami byczych ruchów na parze, które ostatnio obserwowaliśmy pod koniec 2012. Celem dla większego, podwójnego dnia są okolice 107.50.

Zgodnie z tym poglądem Citi utrzymuje dwie długie pozycje na USD/JPY w swojej rekomendacji technicznej celując w 105+ oraz 110.

 

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here