Naga MarketsW chwili obecnej większa korekta przed późniejszą kontynuacją wzrostów wydaje się coraz bardziej prawdopodobna – przewiduje CitiFX. Uzasadniając ten pogląd Citi podaje poniższe powody:

1. Linia oporu trendu spadkowego poprowadzona po szczytach od 2002 nie została przebita w obecnych ruchu wzrostowy.usdjpy_20140924

2. Indeks USD nie może sobie poradzić z przebiciem strefy popytu 84.75-85.17, druga negatywna próba pokonania tej strefy będzie równoznaczna z pojawieniem się negatywnej dywergencji na wykresie dziennym.

3. USDJPY wyraźnie oddaliło się od US-Japan względnej krzywej spreadu.

4. US 5-letnie, 10-letnie oraz 30-letnie stopy procentowe w ostatnich dniach wyglądają jakby szykowały się na dłuższą konsolidację lub nawet korektę przed późniejszą kontynuacją wzrostów.

5. Ostatecznie indeks G10 JPY na chwilę obecną utworzył szczyt na tym samym poziomie co w grudniu 2013 roku – co może przemawiać za krótkoterminowym umocnieniem jena.

W związku z powyższym Citi zamknęło swoją otwartą długą pozycję na USDJPY po kursie 108.37 inkasując tym samym 238 pipsów zysku i obecnie czeka na głębszą korektę aby ponownie wejść w długą pozycję na tej parze.

invest

 

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here