Naga MarketsKurs USDJPY znajduje się obecnie w okolicy 200 dniowej średniej po raz czwarty od momentu rozpoczęcia trendu wzrostowego w 2012 roku. Poprzednie 3 momenty w których kurs był w okolicach tej średniej miały miejsce w październiku oraz na początku listopada w 2013. Za każdym razem w ciągu dnia średnia była przebijana jednak na koniec dnia kurs zamykał się powyżej. I jak widać poprzednie testy były platformą przed dużym impulsem wzrostowym w 2014 roku – zauważa Citi.

I dokładnie tak samo było podczas wczorajszego notowania, kurs w ciągu dnia spadł poniżej średniej jednak dzień zakończył w okolicach otwarcia co przekształciło się w formację świecową nazywaną młotkiem. Z punktu widzenia analizy Price Action wczorajszy młotek wygląda podobnie do utworzonego w dniu 25 października 2013 (zakreślony).

W związku z powyższym analitycy Citi sugerują iż w najbliższej przyszłości kurs powinien wzrastać od obecnych poziomów.

Nawet jeżeli średnia zostanie jednak przełamana to kolejny bardzo istotne wsparcie znajduje się już na poziomie 100.61 – prognozuje Citi.

W przypadku AUDUSD Citi zauważa iż kurs zaczął w ostatnich dniach wyraźnie spadać po tym jak nie był wstanie przełamać 76,4% zniesienia kwietniowego ruchu spadkowego. Kurs zdołał już przełamać linię wsparcia tegorocznego trendu wzrostowego i wygląda na to że zmierza w kierunku poziomu ostatniego dołka tj. 0,9203 – przewiduje Citi.

Przebicie wspomnianego wsparcia powinno dać zielone światło niedzwiedziom do ściągniecia kursu w okolice 0,9085 (szyty z stycznia i lutego) a następnie nawet w kierunku 0,8891 (dołek z marca) – prognozuje Citi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here