Naga MarketsLondon Citi at night
Author: Daniel Larsen
Creative Commons License

Długo- i średnioterminowe wykresy USD/JPY w dalszym ciągu sugerują, że wielomiesięczny rajd jest w pełni możliwy i będzie w stanie wynieść parę walutową do poziomu 110-111 jeszcze w tym roku. Zdaniem analityków CitiFX bardzo możliwe, że na dalszym horyzoncie wzrosty te będą jeszcze pokaźniejsze.

Citi zauważa między innymi, że dołki z 1999 i 2005 roku na wykresie tygodniowym zostały skutecznie przetestowane, podobnie jak obecny kanał poruszania się ceny powyżej 100.

„55-tygodniowa średnia ruchoma zapewnia wsparcie na 100.53. Średnioterminowe poziomy oporu/nasz obecny cel znajdują się na 110-111 – testów tego obszaru spodziewamy się jeszcze w tym roku” – prognozują analitycy banku.

Zdaniem ekonomistów Citi nawet dzienny wykres ma pokazywać silne sygnały świadczące o nadchodzącym rajdzie wzrostowym.

„Po naprawdę zadowalającym wzroście USD/JPY na początku i pod koniec 2013 roku, pierwsze miesiące roku obecnego przyniosły korektę spadkową poprzedzoną konsolidacją powyżej 200-dniowej średniej kroczącej (znajdującej się obecnie na 100.92). Sytuacja jest zbliżona do tej z 2013 roku – dynamiczny rajd, po którym następuje silna korekta w dół, konsolidacja i następnie przełamanie byków owocujące silnym wykupem rynków i drogą w stronę wyższych szczytów” – wyjaśnia Citi.

Co zdaniem ekoenomistów banku zapewni silne, wzrostowe trendy na USD/JPY?

„Nadal wierzymy, że ogólna tendencja USD jest cały czas wzrostowa. Japonia ciągle debatuje na temat wprowadzenia kolejnych, niekonwencjonalnych działań w zakresie polityki monetarnej w celu pobudzenia gospodarki i osiągnięcia wyższych odczytów inflacyjnych. Takie podejście wpływa na Nikkei 225 i jednocześnie osłabia jena.” – odpowiada Citi.

Nie możemy oczywiście zapominać, że amerykański FED zaczyna iść w przeciwnym kierunku spowalniając program skupu aktywów. W najbliższym czasie możemy zobaczyć nawet podwyżkę stóp procentowych – szybciej niż spodziewa się tego rynek. Wysoka rentowność może być kolejnym, pozytywnym czynnikiem napędzającym dolara – szczególnie w odniesieniu do JPY.

Citi w rekomendacji tradingowej skierowanych przede wszystkim do traderów utrzymujących pozycje długoterminowe zaleca ustawienie się w kierunku północnym na USD/JPY.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here