Naga MarketsWczorajsza świeca na EURUSD dotarła do okolic poziomu 1,0980 który ostatni raz był widziany na naszych platformach w październiku zeszłego roku. Wówczas ekscytowaliśmy się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, dziś naszą uwagę przykuwa druga tura wyborów we Francji. Analitycy Citi z cierpliwością czekają na okazję do sprzedaży EURUSD. Dlaczego? O tym poniżej:


W najnowszej rekomendacji Citi, opublikowanej w bazie FxWatcher analitycy banku nie pozostawiają wątpliwości co do osoby nowego prezydenta Francji. Będzie nim najprawdopodobniej Emmanuel Macron. Wskazują na to bezsprzecznie sondaże przedwyborcze, przeprowadzone przez Elabe dla BFM TV. Macron zdobywa w nich aż 63% poparcia, pozostawiając daleko w tyle kandydatkę skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Pierwsza tura wyborów pokazała, że francuskim sondażom można wierzyć. Również i w naszej ocenie, centrowy Macron ma większe szanse na zdobycie głosów Francuzów – uważają analitycy Citi.

Czy Twój broker zmienił warunki handlu przed drugą turą wyborów?

Wygrana Macrona prawdopodobnie jest już w cenach i wątpliwym jest by poniedziałkowe otwarcie zaskoczyło luką. Mimo wszystko EURUSD w najbliższych dniach powinno pozostać pod presją kupujących, co zresztą przysłuży się wcześniej otwartym przez Citi longom.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Bank nie ulega jednak zbytniemu optymizmowi i wskazuje na rosnące przewartościowanie europejskiej waluty. W związku z tym w portfolio Citi pojawiło się nowe zlecenie oczekujące na poziomie 1,1100. Analitycy liczą na głębszą korektę w momencie gdy emocje związane z wyborami opadną.

Strategia Citi: Short z 1,1100, stop loss powyżej 1,1200. Poziom docelowy spadków 1,0850.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here