Naga MarketsZeszłotygodniowa, niedźwiedzia korekta na USD/JPY doprowadziła analityków Citi do historycznych wykresów cenowych z końca 2012 roku, na którym widzą szereg podobieństw do obecnej sytuacji.

„Rajd wzrostowy, korekcja w dół, długa konsolidacja przez okres ponad 8-9 miesięcy są bardzo zbliżone do tego co obserwowaliśmy na USD/JPY pod koniec 2012 roku. Gdy ówczesny trend boczny dobiegał końca, miejsce miało przebicie szczytu trójką, po którym nastąpiła korekcja spadkowa (listopad 2012). Łącznie para osunęła się o 161 pipsów zanim trend wzrostowy został ponownie aktywowany (zaznaczony na niebiesko)” – zauważa Citi.Zdaniem analityków banku obecnie obserwujemy podobna sytuację – para po przebiciu szczytu trójką zanotowała korektę spadkową (+160 pipsów) i jak na razie jej cena się ustabilizowała. Citi twierdzi, że pozwala to na wyciągnięcie następujących wniosków:

W tym punkcie powinniśmy nadal obserwować zachowania cenowe z końca 2012 roku, szukając w nich wskazówek do dalszych zagrań na USD/JPY. Jeżeli podobieństwa się utrzymają, to obecnie znajdujemy się w momencie przed silnymi rajdami (listopad 2012).

– Pomimo braku jasnych sygnałów z PA para nadal posiada potencjał do wzrostów. Można to określić nie tylko na podstawie podobieństw z przeszłości jednak również z obserwacji par krzyżowych oraz wykresów zmienności

Przebicie poziomu 103.14 będzie wyraźną zmianą momentum w krótkim terminie. W ujęciu dłuższym inwestorzy powinni jednak skupić się na zasięgu formacji podwójnego dna w okolicach 104.13. Wyjście ceny powyżej da natomiast potencjał do ruchów w kierunku 107.50.

invest

Zgodnie z tym poglądem Citi utrzymuje dwie długie pozycje na USD/JPY celując w 105+ oraz 110. Stopy znajdują się kolejno na 99.75 i 100.50.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here