Naga Markets17.09.2013

“Zamiłowanie rynków Forex do Euro jest dla wielu osób zagadką, jeśli nie dla większości z nas. Jednakże rzeczywistość jest taka, że peryferie strefy Euro stały się mało zmienną grą o wysokich zwrotach.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozważając poniższy obrazek: dzienna zmienność 10-letnich obligacji Hiszpanii (czerwony) i Włoch (jasno niebieski) jest obecnie około 30% niższa niż była w połowie maja, gdy zwijanie wchodziło do słownika Fed. Obrazek obejmuje standardowe odchylenie 50-dniowej, dziennej rentowności obligacji US, Włoch, Hiszpanii i Meksyku.

Citi: Skąd to zamiłowanie rynków do Euro?
Źródło: Citi via eFXnews.com

Na początku roku odchylenie standardowe dziennych ruchów na 10-latkach US (purpurowy) było o połowę niższe niż hiszpańskich i włoskich. Obecnie amerykańskie jest wyższe przy czym rentowności długu Hiszpanii oraz Włoch jest 150 punktów bazowych wyższa. Zielona linia pokazuje zmiany odchylenia standardowego dziennych ruchów 10-latek Meksyku, które uległy niemal potrojeniu od maja.

Jakkolwiek wielu inwestorów jest sceptycznych odnośnie długoterminowego wzrostu i dobrego funkcjonowania finansów w strefie Euro, to jednak zwijanie połączone ze strategią komunikacji [Fed – przyp. tłum.] uczyniły obligacje skarbowe US bardziej ryzykownymi przy niższych rentownościach niż w przypadku peryferiów strefy Euro. W tym momencie ta sytuacja prawdopodobnie ulegnie zmianie, ale na ten moment taka jest rzeczywistość inwestorów.

Steven Englander, Citibank

Źródło: eFXnews.com

Tłumaczył: Marcin NowogórskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here