Naga Markets1000px-Citi.svgNiecierpliwi, podążający za propozycjami analityków Citi mogli czuć lekkie poddenerwowanie gdy USD/JPY o włos minął rekomendowany poziom stop loss. Wchodzący w rynek zgodnie z wczorajszą publikacją cieszą się w tym momencie z pierwszych papierowych zysków. Tymczasem, bank rozgląda się za kolejnymi pozycjami.


Zdaniem analityków Citi, AUD jest w tym momencie zbyt tanie i rośnie prawdopodobieństwo powrotu wzrostów na wykresy, lub przynajmniej korektę ostatnich spadków. Głównym powodem takiej opinii banku jest oczywiście grudniowa podwyżka FOMC oraz aktualizacja prognoz dotyczących ilości podwyżek w przyszłym roku.

To nie wszystkie propozycje Citi na najbliższe sesje – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i śledź pozycje dużych graczy bezpośrednio ze swojej skrzynki mailowej >>>

Zdaniem banku, rynek w tym momencie może być zbyt optymistycznie nastawiony do amerykańskiego dolara. Pierwsza fala optymizmu po ogłoszonej w grudniu podwyżce stóp procentowych Fed powoli już opada. Rośnie ryzyko korekty ostatnich wzrostów USD – przekonuje Citi.

Propozycja analitykó Citi może wydawać się próbą łapania spadających noży
Propozycja analitykó Citi może wydawać się próbą łapania spadających noży

Bank zamierza wykorzystać nadażającą się okazję i kupić przecenione AUD/USD. Jak czytamy w dzisiejszej rekomendacji, technicznie para jest mocno wyprzedana. Kupno australijczyka w rejonie 0,7200 oferuje atrakcyjny stosunek potencjalnego zysku do ponoszonego ryzyka.

Strategia Citi: Long AUD/USD z 0,7200, stop loss poniżej 0,7120, poziom docelowy wzrostów na 0,7400.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here