Naga MarketsJak poinformował Max Layton, EMEA Head of Commodities Research, prognozy Citi dla ropy Brent kształtują się na poziomie 68 USD za baryłkę w IV kw. 2018 r. i 63 USD w I kw. 2019 r.


ropa– Zmodyfikowaliśmy nasz scenariusz bazowy – obecnie spodziewamy się, że Arabia Saudyjska zmniejszy produkcję, OPEC na spotkaniu w tym tygodniu [w czwartek] ogłosi także zmniejszenie produkcji o 1 mln baryłek, a Rosja wstrzyma się lub obniży produkcję nieznacznie – powiedział Layton.

Citi przewiduje, iż nadwyżka podaży na rynku wyniesie ponad 1 mln baryłek dziennie w I poł. 2019 r. i 900 tys. baryłek dziennie w całym 2019 r. Z kolei popyt powinien kształtować się na poziomie 1,3 mln baryłek dziennie.

– W związku z tym nasza prognoza dotycząca cen zakłada, że po obniżkach produkcji ropa Brent ustabilizuje się w pobliżu obecnych poziomów, natomiast w I kw. 2019 r. średni poziom cen to ok. 63 USD – dodał.

Zobacz również: Sytuacja w Europie, bieżąca siła indeksów walutowych i kurs EUR/USD – komentuje Rabobank

Citi: Ropa Brent po 68 USD do końca bieżącego roku
stooq.pl

Prognoza Citi dla ropy Brent

IV kw. 2018 r. 68 USD
I kw. 2019 r. 63 USD
II kw. 2019 r. 53 USD
IV kw. 2019 r. 58 USD
I kw. 2020 r. 60 USD
IV kw. 2020 r. 50 USD


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Niemiecka gospodarka może ucierpieć, USA wolne od handlu
Następny artykułKurs dolara australijskiego ma szansę za zmianę trendu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here