Naga MarketsPojawiło się nowe zlecenie oczekujące na EUR/USD w portfelu Citi. Polityczna niepewność w Europie ma wywrzeć negatywny wpływ na wycenę wspólnej waluty, a analitycy banku doradzają jak na tym zarobić.


Zauważalna reakcja na opór w rejonie 1,08 powoduje, że to właśnie okolice tego poziomu są obecnie najsilniejszym punktem oporu niedźwiedzi – przekonują analitycy Citi.

Ponownie, na pierwsze strony gazet powraca temat zbliżających się wyborów we Francji. Le Pen utrzymuje swoje prowadzenie w pierwszej turze wyścigu o fotel prezydenta, zyskując około 25% poparcia. Na drugim miejscu plasuje się Emmanuel Macron z 21-22% poparciem narodu. Filon zamyka podium z sondażami na poziomie 18-20%.

To nie wszystkie propozycje analityków Citi na dziś. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego FxWatcher  i zyskaj przewagę na rynku!

Rządy francuskiej prawicy w drugiej co do wielkości gospodarce Unii Europejskiej powodują zwiększone obawy inwestorów o przyszłość strefy euro i całej Unii. Nadszarpnięte przez czerwcowy Brexit zaufanie rynków do stabilizacji politycznej Starego Kontynentu będzie zdaniem Citi głównym czynnikiem postępującej wyprzedaży EUR.

Obecnie kurs EUR/USD znajduje się bliżej rekomendowanego przez Citi poziomu take profit, niż poziomu wejścia. Mimo wszystko, zlecenie oczekujące w ramach przeprowadzanego na forum Comparic testu rekomendacji bankowych zostało złożone.

W związku z tym, analitycy banku proponują swoim klientom krótką sprzedaż EUR/USD. Choć w najbliższych tygodniach para może jeszcze konsolidować w przedziale 1,0598-1,0884, Citi proponuje umiejscowienie zleceń sprzedaży na poziomie 1,08. Stop loss powinien znaleźć się 100 pips wyżej (tuż nad 1,09) natomiast take profit w rejonie 1,06.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here