Naga MarketsZ samego rana dzięki usłudze FxWatcher dowiedzieliśmy się o nowym zleceniu oczekującym analityków Citi, którzy nie chcą wierzyć w stałość ostatnich wzrostów GBP/USD. Dlaczego bank rekomenduje sprzedaż brytyjskiego funta?


Powód nie może być inny niż Brexit. Po wczorajszym wyroku Sądu Najwyższego wiadomym jest, że uruchomienie Artykułu 5). Traktatu Lizbońskiego leży w gestii brytyjskiego Parlamentu. Wiadomym jest również, że dwie największe partie w parlamencie nie zamierzają odrzucić woli ludu i przegłosują uruchomienie prac nad opuszczeniem Unii Europejskiej.

To nie wszystkie pozycje w portfelu Citi – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Najpewniejszym terminem rozpoczęcia rozmów na linii Londyn-Bruksela wydaje się być marzec. Pozostaje jednak kwestia niechętnych Brexitowi Szkotów oraz mieszkańców Północnej Irlandii. Zdaniem analityków Citi wewnętrzne napięcia pomiędzy proeuropejską północą, a Londynem mogą doprowadzić do przesunięcia ostatecznego terminu rozpoczęcia prac nad Brexitem o kilka miesięcy.

Dostrzegalna jest dywergencja pomiędzy RSI(14) a wykresem GBP/USD.

Sytuacja techniczna na funcie faworyzuje w tym momencie krókie pozycje. RSI pozostaje co prawda w neutralnej przestrzeni, lecz słabnące momentum oraz bliska odległość dołków z początku grudnia powoduje, że analitycy Citi rekomendują sprzedaż GBP/USD z poziomu 1,2550. Poziom docelowy spadków sięga w pierwszej kolejności 1,2250, lecz w momencie braku reakcji take profit znajdzie się na w okolicy 1,1841. Krótkie pozycje powinny zostać zabezpieczone powyżej 1,2700.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/CHF – blisko upadku wsparcia, opcja PUT
Następny artykułNiemieckie Ifo gorsze od prognoz. Jak reaguje EUR/USD?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here