Naga MarketsZ samego rana dzięki usłudze FxWatcher dowiedzieliśmy się o nowym zleceniu oczekującym analityków Citi, którzy nie chcą wierzyć w stałość ostatnich wzrostów GBP/USD. Dlaczego bank rekomenduje sprzedaż brytyjskiego funta?


Powód nie może być inny niż Brexit. Po wczorajszym wyroku Sądu Najwyższego wiadomym jest, że uruchomienie Artykułu 5). Traktatu Lizbońskiego leży w gestii brytyjskiego Parlamentu. Wiadomym jest również, że dwie największe partie w parlamencie nie zamierzają odrzucić woli ludu i przegłosują uruchomienie prac nad opuszczeniem Unii Europejskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
To nie wszystkie pozycje w portfelu Citi – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Najpewniejszym terminem rozpoczęcia rozmów na linii Londyn-Bruksela wydaje się być marzec. Pozostaje jednak kwestia niechętnych Brexitowi Szkotów oraz mieszkańców Północnej Irlandii. Zdaniem analityków Citi wewnętrzne napięcia pomiędzy proeuropejską północą, a Londynem mogą doprowadzić do przesunięcia ostatecznego terminu rozpoczęcia prac nad Brexitem o kilka miesięcy.

Dostrzegalna jest dywergencja pomiędzy RSI(14) a wykresem GBP/USD.

Sytuacja techniczna na funcie faworyzuje w tym momencie krókie pozycje. RSI pozostaje co prawda w neutralnej przestrzeni, lecz słabnące momentum oraz bliska odległość dołków z początku grudnia powoduje, że analitycy Citi rekomendują sprzedaż GBP/USD z poziomu 1,2550. Poziom docelowy spadków sięga w pierwszej kolejności 1,2250, lecz w momencie braku reakcji take profit znajdzie się na w okolicy 1,1841. Krótkie pozycje powinny zostać zabezpieczone powyżej 1,2700.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here