Naga MarketsSierpień powoli dobiega końca, a z nim również i okres wakacyjny. Zbliżające się sympozjum w Jackson Hole powoduje, że inwestorzy z coraz większą uwagą przypatrują się wykresom. Analitycy Citi nie pozostają w tyle i gruntownie analizują obecną sytuację na EUR/USD. 


W najbliższej przyszłości EUR może być wspierane przez sporą nadwyżkę w handlu zagranicznym oraz napływy kapitału na europejski rynek finansowy. Niemniej jednak, w średnim terminie EUR wciąż narażone jest na gołębią retorykę EBC oraz ryzyko polityczne. Prognoza na kolejne trzy miesiące zakłada test okolic 1,20 natomiast w średnim terminie do 12 miesięcy docelowym poziomem są okolice 1,19 – czytamy w dzisiejszym komentarzu Citi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźnik RSI wydostał się ze strefy wykupienia co może wpłynąć na problemy z ustanowieniem nowego maksimum na wykresie. Najważniejsze wsparcie wciąż w okolicy 1,1616

Sprawdź prognozy pozostałych par walutowych dzięki usłudze FxWatcher>>>

Strategia dla EUR/USD

Wszyscy posiadający już długie pozycje w EUR powinni pomyśleć o zdywersyfikowaniu portfela o USD. Analitycy Citi podejrzewają, że EBC będzie musiało jeszcze przez pewien czas obserwować gospodarkę by zdecydować się na ważniejszy ruch. Jackson Hole powinno należeć do Janet Yellen, która może wykorzystać sympozjum do dalszego pokierowania rynkami w sprawie przyszłej ścieżki podwyżek. Citi nie oczekuje przełomu ze strony Mario Draghiego.

Odbierz Big Bank Report

Inwestorzy, którzy posiadają długie pozycje w USD powinni natomiast wykorzystać korektę do zamknięcia pozycji. W krótkim terminie (do trzech miesięcy) EUR może być wspierane przez nadwyżkę w handlu zagranicznym oraz napływ kapitału. Polityczna niepewność w Stanach, brak postępów prac nad reformą podatkową oraz niepewna trzecia podwyżka Fed w tym roku mogą napędzać dolarowe niedźwiedzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here