Naga MarketsOstatni tydzień z pewnością należał do dolarowych niedźwiedzi. Jastrzębie komentarze Mario Draghiego czy Marka Carneya spowodowały, że USD dość solidnie traciło do obydwu europejskich walut. Zdaniem analityków Citi, wyprzedaż dolara mogła posunąć się za daleko i obecnie dobrym pomysłem jest jego kupno. 


Najnowsza aktualizacja FxWatcher przynosi z sobą najnowszą rekomendację walutową Citi, a w niej znajdziemy argumenty za tym, by nie porzucać całkowicie wiary w amerykańskiego dolara.

Amerykańskie ISM PMI wzrosło do poziomu 57,8 punktów z 54,9 publikowanych w maju. To najwyższa wartość tego wskaźnika od sierpnia 2014 – zwracają uwagę analitycy banku. Dane zza oceanu przerywają spadkowy trend w publikacjach i powodują coraz większy optymizm wśród inwestorów.

Sprawdź jak radzą sobie na rynku analitycy bankowi – odbierz darmowy raport

Wysoki odczyt indeksu PMI powoduje, że analitycy Citi ponownie zyskują zaufanie do prognoz dynamiki PKB na poziomie 2% i wyższym w trzecim kwartale tego roku w Stanach. Poprawa nastrojów na rynku powinna wspierać dotychczasowego czempiona rynku walutowego jakim był dolar – czytamy w dzisiejszej rekomendacji.

Prognozy przyszłych ruchów Fed wypadają znacznie lepiej na tle pozostałych banków centralnych. Wspomniane już EBC, pomimo wyraźnie bardziej jastrzębiej retoryki Mario Draghiego wciąż dalekie jest od podwyżki stóp, a trwający przynajmniej do jesieni tego roku program skupu aktywów będzie wywierał presję podażową na EUR – przekonują analitycy. Podobnie zachowywać będzie się NZD. Po siedmiu tygodniach nieprzerwanych wzrostów NZD/USD chyli się ku korekcie. Obecna postawa RBNZ pozostaje neutralna i prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do pierwszego kwartału przyszłego roku by w ogóle myśleć o podwyżkach stóp. W obecnej sytuacji ekstremalnego wykupienia NZD/USD, krótkie pozycje wydają się być bardziej atrakcyjne.

Zdaniem analityków Citi, po siedmiu tygodniach wzrostów NZD/USD przyszedł czas na sprzedaż pary

Citi rekomenduje sprzedaż NZD/USD z poziomu 0,7350. Pozycja zabezpieczona powinna być powyżej 0,7400 natomiast pierwszym poziomem docelowym spadków są okolice 0,7120. Bank zamierza również sprzedać EUR/USD w momencie gdy główna para walutowa dotrze do poziomu 1,1500. Stop loss w przypadku EUR/USD powinien znaleźć się powyżej 1,1600, natomiast poziom docelowy tuż nad 1,1200.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here