Naga MarketsRozpoczyna się nowy tydzień na rynkach, więc nie dziwi fakt, że analitycy Citi publikują poniedziałkowy przegląd rynku. Dzięki usłudze FxWatcher mamy wgląd do komentarza analityków banku po wygranych przez Emmanuela Macrona wyborach we Francji, a także przyjrzymy się bliżej europejskiemu rynkowi akcji oraz sytuacji na EURUSD.


W minionym tygodniu, a jeszcze przed francuskimi wyborami zarówno parkiety amerykańskie jak i europejskie biły kolejne rekordy. Obecnie europejski indeks znalazł się na najwyższym poziomie od 21 miesięcy. Nieco gorzej jest na rynku ropy. Wycena WTI spadła o 6% na fali niepewności związanej z przyszłością cięć produkcji OPEC. We Francji zdobywając 65% głosów zwyciężył niezależny centrysta, Emmanuel Macron i to on zostanie 25. prezydentem Republiki Francuskiej. Emocje w drugiej turze nie były już tak duże jak w przypadku pierwszego, kwietniowego głosowania. Obecnie skupiamy się już na nadchodzących wyborach parlamentarnych (11 oraz 18 czerwca). Głównym scenariuszem pozostaje wygrana En Marche!, która pod wodzą nowego prezydenta powinna zdobyć największą ilość foteli we francuskim parlamencie. Aby jednak zdobyc pełnię władzy, En Marche! będzie musiało zbudować koalicję z którąś z pozostałych francuskich partii – czytamy w dzisiejszym komentarzu Citi.

Wpływ wygranej Macrona na rynki

Euro

Europejska waluta może znaleźć się pod presją sprzedających. Jednak będzie to raczej księgowanie zysków niż wzmożona sprzedaż z powodów fundamentalnych. EURUSD najprawdopodobniej przez kilka następnych tygodni będzie uwięzione pomiędzy poziomami 1,1129 (poziom 38,2 Fibonacciego) oraz wsparciem w okolicy 1,0828.

Citi posiada już zlecenia oczekujące na EURUSD. Pisałem o nich w ostatnim Big Bank Report

Europejskie akcje

Wygrana Macrona powinna przysłużyć się risk-on co zmienia pogląd analityków Citi na wyraźnie byczy. Tak zwana premia ryzyka politycznego powinna napędzać wzrost EuroStoxx na równi z dobrymi wiadomościami z europejskich spółek. Citi prognozuje, że już w połowie następnego roku indeks znajdzie się na poziomie 4300 punktów.

Indeks EuroStoxx w wyraźnym, byczym trendzie.

Citi przyznaje, że w portfelu banku znajduje się za mało europejskich akcji, głównie za sprawą wspomnianej niepewności natury politycznej. Analitycy zachęcają jednak inwestorów o zerowym, lub niewielkim zaangażowaniu w europejskie akcje do stopniowych zakupów. Bank czeka na okazje inwestycyjne głównie na akcjach francuskich oraz włoskich banków.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Gold

Risk-on oznacza również przecenę złota. Bezpieczne aktywa w tym momencie tracą na popularności, co może doprowadzić do testu marcowego dołka w rejonie 1194 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here