Naga Markets1000px-Citi.svg

Poniedziałek oznacza nie tylko początek nowego tygodnia, ale również zmiany w portfelu największych graczy na rynku. Dziś swoim pomysłem na nadchodzące dni podzielił się Citi, który rekomenduje kupno EUR/JPY.


Dlaczego akurat taka pozycja? Istnieje kilka powodów wśród których analitycy banku wymieniają przede wszystkim komentarze członka Fed – Stanleya Fischera, który wskazywał na konieczność działania Fed również w imię globalnego rozwoju, co zdaniem Citi przełoży się na zwiększony apetyt na ryzyko na crossach z JPY.

Okazuje się, że interwencje słowne mogą wywrzeć większy wpływ na wycenę par walutowych niż twarde dane makroekonomiczne – zauważa bank. W trakcie ostatnich dni dowiedzieliśmy się również o gotowości EBC do wykorzystania wszelkich środków w celu wspierania gospodarki Strefy euro, co może doprowadzić do zwiększonej liczby krótkich pozycji na EUR, jednak analitycy Citi nie oczekują gwałtownych zmian w stosunku popytu i podaży przed przyszłotygodniowym spotkaniem EBC.

Bank przypomina również o nadchodzącym 30 października i zaplanowanym na ten dzień spotkaniu BoJ. Zdaniem Citi oczekiwania rynku wobec kolejnego ruchu Bank of Japan znacznie wzrosły, zatem oczekuje się zwiększonej presji na JPY. Podsumowując: choć długoterminowo EUR/JPY nadal znajduje się w trendzie spadkowym, to w tym tygodniu przy zmniejszonej zmienności i cenach ropy działającej na szkodę USD warto zainteresować się kupnem tej pary. Citi rekomenduje umiejscowienie zleceń obronnych poniżej poziomu 135, zaś cel na ten tydzień to 139,00. EURJPYH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrade Ideas od UBS. Nowy tydzień, nowe pozycje.
Następny artykułZłoto na oporze 1169.00 – analiza W1, D1 i H4
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here