Naga MarketsAuthor: IvanWalsh.com
Creative Commons Attribution License

Zdaniem zespołu analityków CitiFX na szeregu par z japońskim jenem widać, że waluta może ulec szerszemu osłabieniu w ujęciu krótkoterminowym. Bank pod lupę bierze AUD/JPY, NZD/JPY oraz EUR/JPY.

AUD/JPYW przypadku dolara australijskiego Citi zauważa, że 200-dniowa średnia krocząca oraz 76.4% zniesienia rajdu z maja (83.86-88) zatrzymały cenę nie pozwalając jej na osunięcia. W piątek uformowała się świeca doji/młot ostrzegająca o odbiciu. Trudno szukać tutaj wyraźnych, krótkoterminowych poziomów przed osiągnięciem 95.9.

NZD/JPY

Co do NZD/JPY, to co prawda doszło tutaj do zamknięcia świecy dziennej poniżej 200MA, jednak cenie nie udało się przebić horyzontalnych wsparć na 85.76-86.

„Ostatni raz w tym miejscu znajdowaliśmy się w maju, kiedy dzienne momentum pokazało pozytywną dywergencję. Podobne zachowania cenowe widzimy obecnie i mogą one ostrzegać przed skokami wzrostowymi. Zamknięcie ponownie powyżej 200-dniowej średniej sprawi, że realizacja tego scenariusza będzie jeszcze bardziej prawdopodobna”

invest

EUR/JPY

Para po raz kolejny nie była w stanie zamknąć się poniżej lutowego dołka na 136.29 – jest to kluczowy poziom, który warto obecnie obserwować.

„W tym momencie krótkoterminowe ryzyko wskazuje na odbicie w stronę55-dniowej średniej na 138.09 i najprawdopodobniej na ruch do 139.75-86 gdzie widzimy szczyt kanału oraz 200-dniową MA. Zamknięcie poniżej 136.29 doprowadzić mogłoby jednak (gdyby miało miejsce) do niedźwiedziego wybicia”

Citi utrzymuje dwie długie pozycje na USD/JPY – celując w 105+ oraz 110 (SL kolejno na 99.75 i 100.50).
Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here