Naga MarketsLondon Citi at night
Author: Daniel Larsen
Creative Commons License

Spotkanie przedstawicieli Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) w tym tygodniu, będzie jednym z ważniejszych wydarzeń, na którym skupią się rynki. Większość inwestorów jest zgodna, że bank centralny rozpocznie w końcu cykl podnoszenia stóp procentowych. Citi przewiduje ruch o 25 punktów bazowych w górę do poziomu 2,75%.

W swojej rekomendacji tradingowej bank zaleca klientom kupno NZD/JPY (poziomy handlowe podane poniżej) w związku z zaplanowanym na dzisiaj posiedzeniem RBNZ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uzasadnienie:

„Chociaż powszechnie przyjmuje się, że Bank Rezerw Nowej Zelandii podniesie dzisiaj stopy o 25 punktów bazowych to przepływy CitiFX pokazują, że inwestorzy nie są odpowiednio wypozycjonowani na rynku i przygotowani do wykorzystania przyszłych zmian na NZD” – przewiduje Citi.

Jeżeli podejrzenia banku się sprawdzą i RBNZ zdecyduje się na podniesienie stóp, wtedy powinno być to w pełni wystarczające do przełamania technicznych poziomów na NZD/JPY, co zmusi CTA oraz innych klientów podążających za trendem, aby gonić za pozycją. Wykup powinien przyspieszyć po wzroście, jako że klienci zazwyczaj czekają na dyskretne bodźce makroekonomiczne przed dostosowaniem swoich własnych pozycji.

NZD/JPY dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Zagranie:

Citi otwiera właśnie długą pozycję na NZD/JPY. Wejście w transakcję na poziomie 87.55 i oczekiwania na wzrost do poziomu 91.20 (TP). Bank proponuje ustawienie SL na poziomie 85.75 dzięki transakcja oferuje zysk do ryzyka na poziomie 2:1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here