Naga MarketsCiti: Oczekiwania odnośnie FOMC 18.09

14.09.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
W nadchodzącym tygodniu oczekujemy posiedzenia Federal Open Market Committee, który podejmie decyzję na temat federalnych stóp procentowych, opublikuje prognozy makroekonomiczne oraz wyda oświadczenie o dotychczasowym stanie gospodarki oraz o przyszłej polityce monetarnej (instrukcje wyprzedzające).

Ekonomiści Citi spodziewają się decyzji o ograniczeniu programów skupu aktywów (QE) o 10-15 mld USD. W ocenie Citi będzie to nieznacznie jastrzębia decyzja w stosunku do obecnych oczekiwań rynków.
“Jedynym znaczącym ruchem w gołębią stronę mogłaby być zmiana odnośnie czasu rozpoczęcia i zakończenia QE, co mogłoby uderzyć w waluty podatne na problemy z płynnością – w obrębie G10 i rynków wschodzących, dobrą zasadą byłoby zsumowanie rachunku bieżącego (z przeciwnym znakiem) i rentowności 10-latek. Te waluty zyskałyby na płynności, a rentowności by spadły na zaskakującym, gołębim oświadczeniu Fed – dobry sygnał buy. Jak dotąd, nie ma wskazań, jakoby plan zwijania miał ulec przesunięciu i nasi ekonomiści uważają, że jest to mało prawdopodobne.” – wyjaśniają analitycy banku i dodają – “Zdecydowanie jastrzębie byłoby zwijanie powyżej 15 mld USD i nieznaczna zmiana języka oświadczenia w stosunku do ostatniego posiedzenia. Inwestorzy szukaliby informacji o odwróceniu QE ignorując ton wypowiedzi. Najbardziej wrażliwe będą waluty z dużymi potrzebami pokrycia rachunku bieżącego w obrębie G10, to NZD, AUD, CAD oraz JPY, jeśli jastrzębi ton wesprze rentowności 2-letnich obligacji. Kraje EM z dużym deficytem na rachunku bieżącym również będą zagrożone”.

“Gołębie zwijanie to ruchomy cel. Obecnie wygląda na to, że inwestorzy oczekują zwijania na ok. 10 mld USD we wrześniu w połączeniu z silnie gołębim językiem, jednak bez zmian w planach. Najbardziej gołębim ruchem będzie opóźnienie rozpoczęcia zwijania bądź zakończenia. Jeśli Fed opóźni zarówno start, jak i zasugeruje opóźnienie także zakończenia, możemy ujrzeć nagły spadek w obrębie rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i odbicie we wszystkich aktywach, które ucierpiały na skutek obaw o spadek płynności.”

Steve Englander, Citibank.

Źródło: eFXnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here