Naga MarketsSprawa porażki Donalda Trumpa, który pomimo większości w Kongresie nie zdołał doprowadzić do planowanych zmian w systemie opieki zdrowotnej ciągnie się za dolarem. Weekendowa luka spadkowa wciąż nie została domknięta, a dzięki usłudze FxWatcher dowiadujemy się dziś, że analitycy Citi planują już nowe pozycje. Co zrobi Citi na GBP/USD oraz AUD/USD? O tym poniżej:


GBP/USD

W środę będziemy świadkami oficjalnego uruchomienia Artykułu 50 Traktatu Lizbońskiego, który rozpocznie długo oczekiwany Brexit. Pomimo wyraźnego podziału zdań zarówno w Parlamencie jak i w brytyjskim społeczeństwie co do tego czy opuszczenie Unii Europejskiej jest dobrym pomysłem, wszyscy zgadzają się w jednej sprawie – Wielka Brytania musi wziąć politykę imigracyjną we własne ręce.

Rozpoczyna się więc dwuletni okres pełen rozmów i negocjacji pomiędzy Londynem a Brukselą. Jeśli unijni dyplomaci wprowadzą w życie zapowiadane twarde i nieugięte negocjacje osiągnięcie daleko idącego porozumienia może okazać się niezwykle trudne. Te ryzyko sprawia, że analitycy Citi wciąż utrzymują dość niedźwiedzie podejście do funta. Wspólny europejski rynek jest rzeczą niezwykle cenną. Utrata dostępu do niego negatywnie odbije się na brytyjskiej gospodarce – czytamy w dzisiejszym komentarzu.

Citi sugeruje sprzedaż GBP/USD z okolic 1,2620. Pozycja powinna zostać zabezpieczona powyżej poziomu 1,2720 a poziom docelowy spadków na najbliższe dni powinien sięgać 1,2320. Bank przestrzega jednak przed lokalną strefą wsparcia/oporu w okolicach poziomu 1,2582.

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych? Odbierz darmowy Big Bank Report

AUD/USD

W przypadku australijczyka analitycy Citi ograniczyli się jedynie do wskazania dwóch – ważnych ich zdaniem – czynników fundamentalnych. Z jednej strony AUD powinno być wspierane przez solidną gospodarkę Chin – głównego partnera handlowego Australii. Z drugiej strony, Citi utrzymuje niedźwiedzie prognozy w stosunku do dolara amerykańśkiego. Wspomniana we wstępie porażka Republikanów kładzie cień na pozostałe postulaty gospodarcze Donalda Trumpa, wywołując tym samym wyprzedaż USD.

Citi zaleca kupno AUD/USD w przypadku testu okolic 0,7550. Poziom ten zapewnia atrakcyjny stosunek zysku do ryzyka, gdzie poziom SL powinien zostać umiejsowiony poniżej 0,7450 natomiast take profit na 0,7750.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P500 – byczy pin bar na 50-okresowej SMA
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/GBP, EUR/CHF, Złoto
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here