Naga Markets1000px-Citi.svgAnalitycy Citi publikują najnowszą rekomendację walutową, a w niej przyglądają się bliżej wykresom dwóch głównych par walutowych. Propozycje transakcji na EUR/USD oraz USD/JPY poniżej:


EUR/USD

Krajobraz po zeszłotygodniowej podwyżce FOMC jest jednoznaczny – obecnie dolar jest jeszcze droższy, zloto jeszcze tańsze a sytuacja ta ma szansę utrzymać się do końca tego roku – przekonują analitycy Citi. Jedną z najbardziej narażonych na zmienność par walutowych jest EUR/USD. Główna para walutowa nie tylko traci na silnym dolarze, ale również na coraz większej niepewności związanej z przyszłością greckich finansów.

Napięcie pomiędzy Brukselą a Atenami ponownie rośnie i nie będzie sprzyjać posiadaczom długich pozycji w EUR – zauważa bank. Na początku grudnia pojawiały się już spekulacje o niechęci jaką darzy EBC greckie obligacje. Być może, papiery te nie zostaną włączone w przyszłym roku do QE.

Analitycy Citi radzą poczekać z krótkimi pozycjami do testu okolic 1,0550
Analitycy Citi radzą poczekać z krótkimi pozycjami do testu okolic 1,0550

Pomimo faktu, że technicznie EUR/USD jest już dość nisko (RSI bliskie wyprzedania), bank rekomenduje dalszą sprzedaż pary. Radzi jednak poczekać na nieco głębszą korektę ostatnich spadków i jako preferowany poziom wejścia w krótkie pozycje wskazuje 1.0550.

Strategia Citi: Short EUR/USD z 1,0550, zabezpieczony powyżej 1,0650. Poziom docelowy spadków 1,03.


Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!


USD/JPY

Grudniowa podwyżka Fed i zapowiedź trzech kolejnych w przeciągu kolejnego roku spowodowały, że USD/JPY skorygowało tegoroczne spadki już w ponad 78%. Spread pomiędzy rentownościami obligacji amerykańskich oraz japońskich wzrósł natomiast do poziomu 250 punktów bazowych, co wywołało silną presję na JPY.

Jak widać, wsparcie na 117,00 wytrzymało. Czy warto wejść w longi wcześniej?
Jak widać, wsparcie na 117,00 wytrzymało. Czy warto wejść w longi wcześniej?

Choć ostatni raport Tankan wskazał na dalszą poprawę warunków ekonomicznych w kraju, sądzimy, że BoJ utrzyma w kolejnych miesiącach swoje luźne nastawienie do japońskiej polityki monetarnej. Granica wzrostów USD/JPY jeszcze nie została osiągnięta – przekonuje Citi.

Strategia Citi: Long USD/JPY z 117,50, stop loss poniżej 116,50, poziom docelowy wzrostów na 119,50.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here