Naga Markets1000px-Citi.svgAnalitycy Citi po raz kolejny dzielą się swoim spojrzeniem na wykresy najpopularniejszych par walutowych. Dziś pod lupą znalazły się EUR/USD oraz NZD/USD.


Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni jest włoskie referendum i głośne “nie!” które wyrazili obywatele. Premier Renzi zapowiedział rezygnację z pełnionego urzędu i choć może nie zaobserwowaliśmy wstrząsu podobnego do tego z czerwca, to jednak wynik niedzielnego głosowania podwyższa temperaturę w Zjednoczonej Europie – przekonują analitycy Citi.Sprawdź jak poradzili sobie analitycy Citi w minionym tygodniu – Podsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy 28.11 – 2.12

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość nadwyrężonego, włoskiego sektora bankowego. A w przypadku zwiększenie ryzyka politycznego będzie prowadzić to do kolejnych spadków wyceny euro na rynkach. Bank przyznaje, że posiada oczekujące zlecenia sprzedaży EUR/USD na 1,0850. Poziom październikowego dołka ma być w ocenie Citi ostatecznym zakończeniem trwającej korekty i początkiem kolejnego impulsu spadkowego, który powinien bez problemu osiągnąć poziom 1,06. To właśnie tam umieszczone powinny zostać zlecenia take profit. Pozycja zabezpieczona powyżej 1,0950.eurusddaily Strategia Citi: Short EUR/USD z 1,0850, SL powyżej 1,0950, take profit na poziomie 1,0600.

Ważne poziomy: krótkoterminowy opór na 1,0937, krótkoterminowe wsparcie na 1,0518


To nie wszystkie propozycje analityków Citi – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego i dowiedz się więcej >>>


NZD/USD

Rezygnacja premiera Johna Key’a, który kierował nowozelandzkim rządem od 2008 roku nie powinna wywrzeć negatywnego wpływu na rynkową wycenę NZD – oceniają analitycy Citi. Key zapewniał media, że jego decyzja była kierowana sytuacją rodzinną, nie zaś jak podejrzewali niektórzy, presją polityczną.

Różnica w oprocentowaniu depozytów wciąż faworyzuje NZD i pomimo zapowiadanej podwyżki FOMC, Citi nadal wierzy we wzrosty NZD/USD napędzane carry trade.

nzdusddailyStrategia Citi: Long NZD/USD na 0,7100, poziom docelowy wzrostów na 0,7270, pozycja zabezpieczona poniżej 0,7000.

Ważne poziomy: krótkoterminowy opór w okolicy 0,7295, krótkoterminowe wsparcie na 0,6985.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here