Naga Markets1000px-Citi.svgPomimo faktu, że rynek pozostaje jeszcze w stanie uśpienia związanego z okresem pomiędzy świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem, analitycy Citi przygotowali dla swoich klientów dwie propozycje pozycji. Poniżej krótkie uzasadnienie umiejscowienia zleceń oczekujących na USD/JPY oraz GBP/AUD. 


USD/JPY

Pomimo lepszych danych płynących do nas z Japonii, Citi wciąż niedźwiedzio jest nastawione do jena. Japońska waluta jeszcze w przyszłym roku ma być obiektem wzmożonej sprzedaży, co chce wykorzystać bank. Kupno USD/JPY, jako pary, która będzie czerpać zarówno z siły amerykańskiego dolara jak i słabości jena wydaje się być najlepszym pomysłem na najbliższe dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy analitycy Citi nie są zbyt ostrożni? Wydaje się, że USD/JPY wybija już z formacji trójkąta
Czy analitycy Citi nie są zbyt ostrożni? Wydaje się, że USD/JPY wybija już z formacji trójkąta

Strategia Citi: Long na USD/JPY z 116,50, poziom stop loss tuż poniżej 115,00, poziom docelowy wzrostów 119,50.

GBP/AUD

Były gubernator BoE, sir Mervyn King, zachęcił niedawno swoich rodaków do przejrzenia na oczy, tłumacząc, że Wielka Brytania tak naprawdę nie potrzebuje dostępu do wspólnego rynku. Głównym czynnikiem zachęcającym Citi do sprzedaży GBP pozostaje Brexit, który ma być przedmiotem rozmów pomiędzy Londynem a Brukselą już w marcu przyszłego roku.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

W przypadku AUD, prognozy dalszej poprawy poziomu inflacji oraz coraz lepsza kondycja australijskiej gospodarki sprawia, że coraz mniej uczestników rynku wierzy w dalsze obniżki stóp procentowych RBA.

Powtórny test górnego ograniczenia kanału może być dobrym momentem do sprzedaży.
Powtórny test górnego ograniczenia kanału może być dobrym momentem do sprzedaży.

Strategia Citi: Short GBP/AUD z 1,7100, stop loss powyżej 1,7250, poziom docelowy spadków 1,6700.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Zapraszam do skorzystania z darmowego okresu próbnego usługi FxWatcher 😉 Znajdzie Pan tam zarówno te informacje publikowane na Comparic.pl jak również kilkanaście(dziesiąt) innych publikacji na temat rynku walutowego, surowców, towarów, metali szlachetnych, indeksów czy wydarzeń makroekonomicznych. Potężna baza wiedzy 😉 Link dostępny jest w powyższym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here