Naga Markets



1000px-Citi.svgAnalitycy Citi budzą się z świąteczno-noworocznego letargu i prezentują najnowszą analizę popularnej pary walutowej – GBP/USD. Bank dzieli się również informacjami dotyczącymi nowego zlecenia oczekującego, jakie dziś, we wtorek 10 stycznia, pojawiło się na kablu.


Nowy rok oznacza, że do rozpoczęcia rozmów na linii Londyn – Bruksela pozostało już niewiele czasu. Dyskusja pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią, która większością głosów oddanych w zeszłorocznym referendum zdecydowała o secesji ma rozpocząć się już w marcu. Zdaniem analityków Citi, na rynku odczuwa się rosnące napięcie związane z powrotem obaw o tak zwany hard Brexit.

Ryzyko twardego Brexitu i związana z tym utrata dostępu przez Wielką Brytanię do wspólnego rynku będzie zdaniem banku rzucać cień na wycenę funta w najbliższych tygodniach. Citi liczy, że do hard Brexit jednak nie dojdzie, a marcowe dyskusje reprezentantów Unii oraz Wielkiej Brytanii skupią się na kwestiach znacznie mniej ważnych dla inwestorów – choćby przepisach dotyczących imigracji.

Dowiedz się jakie jeszcze instrumenty faworyzowane są przez analityków Citi – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Gorzej wypadają również prognozy wzrostu brytyjskiego PKB. Citi szacuje, że w 2017 roku gospodarka Wielkiej Brytanii rozszerzy się o zaledwie 1,4%. Zdecydowanie mniej niż zakładane w 2016 roku 2% wzrostu.

GBP/USD w dość szerokim kanale spadkowym. Mimo to, analitycy Citi rekomendują shorty dopiero z poziomu 1,2200. Stosunek zysku do ryzyka proponowanej pozycji wynosi 2:1
GBP/USD w dość szerokim kanale spadkowym. Mimo to, analitycy Citi rekomendują shorty dopiero z poziomu 1,2200. Stosunek zysku do ryzyka proponowanej pozycji wynosi 2:1

Z technicznego punbktu widzenia, na wykresie GBP/USD dostrzegalna jest spadkowa tendencja RSI, co w połączeniu z prognozami analityków Citi powoduje, że bank niedźwiedzio nastawiony jest do popularnego kabla. W związku z tym, rekomendowana jest sprzedaż pary z poziomu 1,2200. Krótkie pozycje zabezpieczone powinny być powyżej 1,2300 natomiast pierwszy poziom docelowy dla sprzedających to poziom 1,2000. Gdyby cena nie zareagowała w tej okolicy, wówczas take profit powinien znaleźć się nad strefą wsparcia w okolicy 1,1841.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here