Naga Markets1000px-Citi.svgPara walutowa GBP/USD może w najbliższych tygodniach konsolidować w zakresie 1,2000 – 1,2798, choć ryzyko dalszych spadków wciąż istnieje – przekonują analitycy Citi w swojej dzisiejszej publikacji. Jednocześnie, bank dzieli się poziomem umiejscowienia swoich nowych zleceń oczekujących…


Francuski prezydent Francois Hollande stwierdził ostatnio, że Wielka Brytania musi odczuć skutki Brexitu. Podobne nastawienie prezentuje najważniejsza kobieta Europy, kanclerz Angela Merkel. Jej zdaniem Wielka Brytania nie powinna liczyć na specjalne traktowanie podczas rozmów mających na celu negocjację warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo. Twarde stanowisko Europy po raz kolejny sprawia, że rosną obawy inwestorów o tzw. twardy Brexit, który może skończyć się recesją na Wyspach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Znamy już najbardziej prawdopodobną datę rozpoczęcia samych rozmów. Do tego czasu, niepewność polityczna związana z negocjacjami oraz dostępem Wielkiej Brytanii do Wspólnego Rynku prawdopodobnie będzie ujemnie wpływała na wycenę GBP. Koniec końców, rosnące obawy związane z Brexitem wywrą negatywny wpływ na poziom inwestycji zagranicznych w kraju oraz brytyjski rynek pracy.

Śledź pozycje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!

Mimo to, analitycy Citi są zdania, że już obecne poziomy GBP/USD są dość atrakcyjne, aby podmioty spekulujące zaczęły zwiększać swoje bycze nastawienie. Fundamentalnie, prognozy dla pary pozostają negatywne, lecz Citi liczy na możliwe odreagowanie i konsolidację kabla w zakresie 1,2000 – 1,2798.

W związku z sporym wykupieniem wskaźnika RSI zarówno na interwale dziennym jak i tygodniowym, bank postanowił umiejscowić oczekujące zlecenie kupna GBP/USD na poziomie 1,2150. 

Zlecenie oczekujące na 1,2150 zabezpieczone jest poniżej 1,2030. Poziom docelowy dla tej pozycji ustawiono na 1,2480
Zlecenie oczekujące na 1,2150 zabezpieczone jest poniżej 1,2030. Poziom docelowy dla tej pozycji ustawiono na 1,2480Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here