Naga Markets
1000px-Citi.svgPod koniec przepełnionego zmiennością tygodnia analitycy Citi postanowili opublikować krótką rekomendację w której zalecają dołączenie do niedźwiedzie na EUR/USD. Obecne poziomy pary nie oferują jednak zadowalającego stosunku zysku do ryzyka. Gdzie więc należy umiejscowić zlecenia oczekujące?


Decyzja o sprzedaży głównej pary walutowej zostałą podjęta w wyniku ostatniego, gołębiego wystąpienia Mario Draghiego. EBC wyraźnie zapowiedziało możliwość kontynuacji obniżania stóp procentowych, nawet jeżeli prowadzony obecnie program skupu aktywów zostanie zakończony.

Codzienne raporty walutowe, komenatrze makroekonomiczne oraz setupy techniczne – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Równie gołębim komentarzem były słowa wypowiedziane już przez Mario Draghiego, dotyczące zmian w poziomie inflacji. Prezes EBC wyraźnie dał do zrozumienia, że nie zamierza uzależniać polityki monetarnej Banku od zmian cen w strefie euro. A te w ostatnich miesiącach notowały coraz wyższe poziomy – jak przekonuje Draghi głównie za sprawą wyższych cen ropy naftowej.

Eurodolar w kanale spadkowym. Analitycy Citi zalecają dołączenie do niedźwiedzi, lecz nie z obecnych poziomów.
Eurodolar w kanale spadkowym. Analitycy Citi zalecają dołączenie do niedźwiedzi, lecz nie z obecnych poziomów.

Analitycy Citi zalecają zatem krótką sprzedaż EUR/USD z okolic silnego oporu na poziomie 1,07. Zlecenia powinny zostać zabezpieczone powyżej 1,08, poziom docelowy spadków to 1,0450.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDJPY – wybicie 115.61 okazją do longa?
Następny artykułOpcja na dziś – CALL na CADJPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here