Naga MarketsDzisiejszy dzień jest niezwykły pod wieloma względami. Ameryka obchodzi Haloween, Polska przygotowuje się do Święta Zmarłych, a uczestnicy rynków finansowych rebalansują swoje aktywne pozycje. Analitycy Citi dzielą się swoim komentarzem dotyczącym obecnej sytuacji na rynku walutowym. 


Ostateczne dane za październik wskazują końcowomiesięczne rebalansowanie długich pozycji w USD i JPY. Oznacza to słabe sell na tych dwóch walutach, podczas gdy wszystkie pozostałe waluty z grupy G10 powinny być rozpatrywane pod kątem niewielkiego, długiego zaangażowania – oceniają analitycy Citi.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Stany Zjednoczone bez wątpienia prowadziły w rankingu wzrostów rynków kapitałowych. Oznacza to, że inwestorzy zagraniczni zaangażowani w amerykańskie spółki będą musieli sprzedać dolara w odpowiedzi na 2% wzrost indeksów. W podobnej sytuacji znajdują się wszyscy ci, którzy październik poświęcili na inwestycje w Japonii. Wzrost o 6% wartości MSCI Japan również skłoni cześć z nich do wyrównania swoich pozycji w dolarze – czytamy w komentarzu banku.

Więcej podobnych materiałów i komentarzy dotyczących ich wpływu na rynek walutowy znajdziesz w FxWatcher>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading Ichimoku – AUDNZD, GBPCAD, GBPNZD, NZDJPY – 31 października 2017
Następny artykułGPW z rekordowym zyskiem w III kw. 2017 na poziomie 47 mln zł
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here